Dziś mamy 19 marca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

02 września 2018

Zakończono remonty w szkołach. Placówki są gotowe na przyjęcie uczniów

fot. MM

fot. MM

Zakończyły się prace remontowe w szkołach, dla których organem prowadzącym jest #gmina Mrocza. Placówki są przygotowane na pierwszy dzwonek, który zabrzmi już jutro.

Jak kilka tygodni temu informował mrotecki ratusz, na konieczne do wykonania w placówkach oświatowych gminy Mrocza prace remontowe gmina wydała prawie 40 tys. zł.

W Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy naprawy wymagał między innymi dach nad salą lekcyjną nr 17. Przewidziano też jej malowanie, montaż umywalki z doprowadzeniem wody oraz odpływem w gabinecie pielęgniarki; naprawę ogrodzenia, malowanie toalety chłopców, gabinetu pielęgniarki.

Drobne remonty odbywały się również w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Witosławiu. W przypadku tej placówki, objęły one między innymi remont łazienki. Zaplanowano również remont dachu budynku szkoły. - Placówki oświatowe, dla których organem prowadzącym jest gmina Mrocza są przygotowane na przyjęcie uczniów. Prace remontowe zostały zakończone - poinformowała Katarzyna Lasota-Woźny z mroteckiego Gminnego Zespołu Obsługi Oświaty.

W tym roku do szkół i przedszkola, dla których organem prowadzącym jest mrotecki samorząd, uczęszczać będzie 1098 uczniów i przedszkolaków. Największego gwaru na szkolnych korytarzach należy się spodziewać w murach Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy, do której uczęszczać będzie 877 uczniów. W Witosławiu uczyć się będzie 146 osób, a w Przedszkolu Miejskim w Mroczy opiekę znajdzie 75 przedszkolaków. Na przestrzeni ostatnich trzech lat szkolnych - ilość uczniów i przedszkolaków pozostaje właściwie na tym samym poziomie. W latach szkolnych 2016/2017 i 2017/2018 naukę pobierało w nich 1087 uczniów.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  Rodzic, w dniu 03-09-2018 07:29:18 napisał:

  A kanały (jeśli w ogóle są) i kratki wentylacyjne zostały przejrzane i udrożnione? Każdemu uczniowi należy zapewnić 20 m3 świeżego powietrza na godzinę.

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Gość, w dniu 03-09-2018 21:28:13 napisał:

  Niespełna 40 tyś. na oświatę (przeszło 1100 uczniów niemal codziennie korzystających z obiektów szkolnych przez prawie cały rok) i ponad 90 tyś. na tygodniowe harce i zabawy dla "chętnych" w trakcie "urodzin miasta" - to daje do myślenia - jakie są preferencje władz miasta (przed wyborami).

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Dłużnik , w dniu 03-09-2018 22:21:35 napisał:

  Zgadzam się. Jak mam kredyt i długi to nie jadę na Majorkę i nie kupuję mercedesa....

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Drobne naprawy
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Produkty instax
od 37,90PLN
Pokój dzienny/ jadalnia
Deska elewacyjna
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)