Dziś mamy 5 sierpnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

01 lipca 2020

Zakończenie roku szkolnego w gminie Mrocza. Burmistrz pożegnał ósme klasy

fot. UMIG Mrocza

fot. UMIG Mrocza

26 czerwca zakończył się rok szkolny 2019/2020. Rok ten był# dość szczególny. Od kilku miesięcy zajęcia odbywały się zdalnie.

W Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy oficjalne pożegnanie tego dnia miały klasy ósme. Wręczone zostały nagrody dla najlepszych uczniów oraz dla osób ze szczególnymi osiągnięciami. Absolwenci zjawili się w sali gimnastycznej zachowując bezpieczne odległości, a kiedy to nie było możliwe zakładali maseczki.

Oficjalny apel odbył się także w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Kosowie. Miał on miejsce na boisku szkolnym. Również tutaj wręczone zostały nagrody dla najlepszych uczniów. Osoby z najlepszymi wynikami otrzymały także nagrody finansowe.

W obu tych zakończeniach brał udział Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza – Waldemar Chudzik, a w Szkole Podstawowej wziął udział także Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy – Jarosław Odrobiński.

Materiał: Urząd Miasta i Gminy w Mroczy 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)