Dziś mamy 12 lipca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

28 czerwca 2020

Zakażeni koronawirusem pracownicy. Urząd Marszałkowski pracuje zdalnie

fot. archiwum

fot. archiwum

Pierwszy przypadek zakażonego pracownika Urzędu Marszałkowskiego został potwierdzony w# czwartek 18 czerwca wieczorem, a drugi pozytywny wynik otrzymaliśmy w weekend (19-21.06). Od piątku 19 czerwca wdrażamy procedury stacji sanitarno-epidemiologicznej oraz własne dodatkowe obostrzenia. Na kwarantannie przebywało 21 osób, które miały kontakt z osobami zakażonymi. Tym pracownikom testy na obecność koronawirusa wykonał Sanepid.

Od wtorku do piątku prowadzane były testy na obecność covid wśród pracowników Urzędu Marszałkowskiego. Badania prowadzili Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmunologii w Bydgoszczy oraz Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Bydgoszczy (próbki pobierane są w toruńskim Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym). Są to testy genetyczne.

Zarażonych jest 4 pracowników, wszyscy z jednego departamentu. Testy nie potwierdziły żadnego nowego przypadku wśród pracowników Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

Ponadto wszyscy pracownicy, który przebywali na kwarantannie otrzymali drugi negatywny test. W związku z tym kwarantanna, która została nałożona na pracowników została im w sobotę zdjęta przez Sanepid.

Do piątku włącznie przebadanych zostało łącznie 1011 osób, są to nie tylko etatowi pracownicy Urzędu Marszałkowskiego, ale także stali współpracownicy z instytucji zewnętrznych związanych z urzędem,  kilku radnych sejmiku i inne osoby, które ostatnio miały częsty i dłuższy kontakt z pracownikami urzędu.

Od poniedziałku 29 czerwca, utrzymamy pracę zdalną pracowników na takich zasadach, by móc zapewnić zasady bezpieczeństwa określone przez Ministerstwo Zdrowia. Na weekend, jak co tydzień, zaplanowano dezynfekcję urzędu, tzw. zmgławianie pomieszczeń środkami wirusobójczymi i bakteriobójczymi. Ponadto utrzymujemy wszystkie obostrzenia, które od marca obowiązują w Urzędzie Marszałkowskim. Dodatkowo wprowadziliśmy obowiązek noszenia masek ochronnych lub przyłbicy na terenie całego urzędu (dotąd urząd podzielony był na strefy i maskę/przyłbicę należało nosić  przemieszczając się między strefami).

 

Materiał: Beata Krzemińska

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Nadanie modnej linii
Fale radiowe - przeciwzmarszczkowe
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Modne aranżacje
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)