Dziś mamy 1 czerwca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

08 kwietnia 2020

Zakaz wstępu do lasu wyjdzie Polakom na zdrowie?

Kilka dni temu Lasy Państwowe wprowadziły zakaz wstępu do lasów. Sprawa ta budzi wiele kontrowersji.

Zakaz wstępu do lasu wprowadzono po tym, jak zaobserwowano, że w weekend przy ładnej pogodzie organizowane są spotkania towarzyskie i w efekcie łamany jest zakaz gromadzenia się. Głównym celem w walce z koronawirusem jest jednak zminimalizowanie ryzyka jego rozprzestrzeniania się. Zakaz wstępu do lasów obowiązuje do 11 kwietnia.

Ogłoszenie tej decyzji wywołało nierzadki sprzeciw Polaków, który wyrażają w internecie. Część osób uważa, że las był jedynym miejscem, gdzie można było odetchnąć od całej sytuacji psychicznie i fizycznie, co jest w obecnej sytuacji bardzo potrzebne. W tej kwestii pojawiła się nawet petycja do premiera. Czy decyzja ta wyrządzi Polakom więcej szkody dla ludzkiego zdrowia niż potencjalne zarażenie się wirusem w przestrzeni leśnej? Jakie jest Wasze zdanie w tej kwestii?

Ankieta

Uważasz, że zakaz wstępu do lasu podczas pandemii to dobra decyzja?

 • Tak, za dużo ludzi chodziło do lasu
 • To absurd. W lesie trudno o zarażenie
 • Nie mam zdaniaOceń artykuł: 12 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (10) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (20)

  czytelnik, w dniu 08-04-2020 17:55:30 napisał:

  Zgodnie z Konstytucją przestrzegasz prawo,zachowujesz odstępy 2 m nie podlegasz karze.Ukarani powinni być ci,którzy nie przestrzegają konstytucji,RPO i profesorowie konstytucjoinaliści.

  odpowiedz

  • -2 (40)

  ja, w dniu 08-04-2020 18:15:29 napisał:

  Tutaj nie chodzi o to czy w lesie jest bezpiecznie czy też nie. Po prosu nie masz wychodzić . Wielcy miłośnicy przyrody .Teraz wszyscy chcą do lasu , jak nie było zakazu to mało kto chodził . . Siedzieć w domu i nie kusić diabła To nie żarty .

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (18)

  bolo, w dniu 08-04-2020 19:01:19 napisał:

  do lasu zakaz a na łąki nie ha ha i dzida na łąki

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (9)

  Japier, w dniu 08-04-2020 19:12:36 napisał:

  Zamiast tak czy nie to oczywiście jakieś dziwne dopiski w ankiecie

  odpowiedz

  • 0 (16)

  ona, w dniu 08-04-2020 20:31:17 napisał:

  wybory musza byc a nam nie wolno nic moze komory///

  odpowiedz

  • -1 (15)

  xyz, w dniu 09-04-2020 01:01:03 napisał:

  Nie rozumiem tego całego zakazu wstępu do lasu, bo niektórzy ludzie naprawdę jeździł tam na spacer i oderwać się od rzeczywistości. Dlaczego mają odpowiadać Ci ,którzy jeździli na spacer, a nie żeby urządzać sobie spotkania towarzyskie? Moim zdaniem powinni być karane osoby, które nie przestrzegają tego co powinni.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Gimnastyka korekcyjna
Oczyszczanie twarzy
Krzesło młodzieżowe
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Metkownice
od 179PLN
Meblościanka z oferty firmy FADOME
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)