Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

21 lipca 2020

Zajęcia poświęcone kometom i wiele innych. Trwają wakacje z e-Szkołą

Zajęcia z jogi, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Zajęcia z jogi, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Wirtualna wycieczka do planetarium w Grudziądzu, zwiedzanie atrakcji turystycznych #Ziemi Chełmińskiej, historia mody ludowej, toruńskie legendy, joga i gra w krokieta dla całej rodziny – te i wiele innych ciekawych zajęć proponujemy w tym tygodniu w ramach wakacyjnych spotkań z naszą e-Szkołą. Wszystkie filmy dostępne do obejrzenia także poza godzinami emisji.

- Proponujemy różnorodne, ciekawe zajęcia o tematyce historycznej, przyrodniczej, kulturowej, poszerzające wiedzę o naszym regionie i dziedzictwie Kujaw i Pomorza. Nie ograniczamy się jedynie do nagrywania w studio. Z kamerą odwiedzamy atrakcyjne miejsca, m.in. muzea i parki krajobrazowe – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Dziś, we wtorek (21 lipca) zapraszamy miedzy innymi na warsztaty poświęcone historii mody ludowej. Zajęcia poprowadzi Beata Wąsik z Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku. Para przewodników Dominika i Krzysztof Jastrzębscy opowiedzą toruńskie legendy i pokażą najciekawsze miejsca w mieście. Miłośnikom historii proponujemy spotkanie z Przemysławem Chudzikiem z Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu, który mówić będzie o niepodległości Torunia i okolicznościach powstania hymnu narodowego. Zwolenników nowych technologii z pewnością zainteresują warsztaty Łukasza Dworskiego z Centrum Edukacyjnego ROBOproject w Bydgoszczy, który pokaże, jak zaprogramować robota.

Jutro, w środę (22 lipca) między innymi joga dla każdego. Przed monitory komputerów zapraszamy miłośników astronomii, dla których przygotowujemy zajęcia poświęcone kometom. Laboratorium św. Jana Pawła II w Toruniu proponuje rozważania o nadziei oraz rozmowy o dziedzictwie papieża Polaka i działalności Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Czwartkowe (23 lipca) propozycje to między innymi cotygodniowe spotkanie z Marcinem Żyndą z Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu, który mówić będzie o historii biletów i komunikacji miejskiej. Co mają wspólnego matematyka i architektura? Na te pytania odpowie Magdalena Budzyńska, nauczycielka matematyki w Szkole Podstawowej im. F. Chopina w Turznie (powiat toruński). Podczas warsztatów pokaże też, jak wykonać rozetę – ornament architektoniczny w kształcie rozwiniętej róży. W programie także przegląd narodowych tańców. Zajęcia poprowadzi Izabela Grochowska z Muzeum Oświaty w Bydgoszczy. Tych, którzy preferują aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu zapraszamy do wspólnej gry w krokieta z Mariuszem Krzemińskim, nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Grzybnie (powiat chełmiński).

W piątek (24 lipca) polecamy cotygodniowe spotkanie z Martą Owczarek-Boraczyńską, nauczycielką języka polskiego w Szkole Podstawowej w Strzygach (powiat brodnicki), która mówić będzie o wpływie literatury na nasze życie. Przewodnicy Dominika i Krzysztof Jasrzębscy zabiorą w podróż do najciekawszych atrakcji turystycznych Ziemi Chełmińskiej. Łukasz Dworski z Centrum Edukacyjnego ROBOproject opowie, jak działa czujnik parkowania. Razem z Sebastianem Soberskim z Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika w Grudziądzu spojrzymy niebo, by zbadać promieniowanie elektromagnetyczne emitowane w kosmosie.

Lekcje można oglądać na czterech kanałach:

YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła,

Facebook: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła,

edupolis.pl,

kujawsko-pomorskie.pl.

Wszystkie zajęcia są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Można je oglądać także poza godzinami emisji.

Nadajemy na żywo ze studia w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu. Z kamerą pojawiamy się też m.in. w parkach krajobrazowych, marszałkowskich astrobazach i wojewódzkich samorządowych instytucjach kultury.

Materiał: Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 13 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Budowa hal
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)