Dziś mamy 8 kwietnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

28 lutego 2020

Za nami kolejna sesja. Dwie ważne uchwały zostały zdjęte z porządku obrad

fot. MM

fot. MM

28 lutego w sali konferencyjnej urzędu miasta i gminy w Mroczy zorganizowano XIX sesję #rady miejskiej. Oprócz podejmowanych tego dnia uchwał, nie zabrakło dyskusji na rozmaite tematy.

Po otwarciu sesji i stwierdzeniu quorum, radni przystąpili do przyjęcia porządku obrad w sprawie zasięgnięcia opinii komendanta wojewódzkiego policji w Bydgoszczy. – Na posiedzeniu komisji otrzymaliśmy informacje o powiększeniu kompetencji straży miejskiej. W związku z tym proszę o zdjęcie tego punktu z porządku obrad – mówił wiceprzewodniczący rady miejskiej Jarosław Okonek. Nie była to jedyna uchwała, która została zdjęta. Mimo wcześniejszych planów, radni nie pochylili się także nad uchwałą dotyczącą ustalenia wynagrodzenia dla burmistrza Mroczy. – Proszę o przesunięcie tego punktu na kolejną sesję. Wtedy będziemy wiedzieli, jak potoczy się dalej sprawa obecnie przebywającego w areszcie burmistrza – powiedział radny Łukasz Piotrowski. W dalszej kolejności, tradycyjnie już przewodniczący rady miejskiej Jarosław Odrobiński przedstawił informacje o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym oraz o zgłoszonych interpelacjach i zapytaniach radnych. Po nim głos zabrał zastępca burmistrza Mroczy Waldemar Chudzik, który zaznajomił radnych z informacjami o realizacji uchwał podjętych na poprzedniej sesji oraz swojej pracy w okresie międzysesyjnym.

Lutowa sesja obfitowała w sprawozdania. Na początku informacje z działalności Komendanta Komisariatu Policji w Mroczy oraz informacje o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie gminy w 2019 przedstawił podkom. Jan Poźniak, natomiast informacje o stanie bezpieczeństwa przeciwpożarowego na terenie gminy Mrocza przedstawił dh Leszek Karkosz. Radni zostali także zaznajomieni ze sprawozdaniem z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli.

W wolnych głosach i wnioskach mieszkańcy zadawali pytania dotyczące m.in. budowy biogazowni w obrębie Ostrowo, odnosząc się przy tym do ostatniego zebrania w sprawie budowy wspomnianego obiektu, jakie miało miejsce w ubiegłym tygodniu w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mroczy. Powrócił także temat budowy przedszkola miejskiego. Naczelnik OSP Mrocza Jacek Siuzdak zapytał także o możliwości dodatkowego wsparcia dla Ochotniczych Straży Pożarnych

Oceń artykuł: 5 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (42) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (10)

  zly, w dniu 28-02-2020 19:48:08 napisał:

  No i fajnie Panowie Radni !!! Przebywajacy w areszcie Burmistrz nadal bedzie pobieral wynagrodzenie. Te pieniadze mozna przeznaczyc na wiele innych waznych inwestycji. Po za tym, jakie zwiekszenie kompetencji SM, niech wywiazuja sie poprawnie z nalozonych zadan i obowiazku. Smieci jak byly wysypywane na drogach lokalnych tak sa wysypywane. SM nie ma, siedza za biurkiem albo paraduja w nowym samochodzie. Paranoja Panowie Radni !!!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (7)

  mieszkaniec ul. Piotra, w dniu 28-02-2020 20:24:57 napisał:

  Może w końcu gmina weźmie się za tą pseudosegregację śmieci. Nikt tego nie kontroluje a mieszkańcy wrzucają do worków wszystko co popadnie. W Niemczech byłyby za to pokaźne kary a u nas kompletny bałagan. W końcu gmina odpowiada również za edukacje i kontrolę w tym zakresie.

  odpowiedz

  • 8 (12)

  Xp312, w dniu 28-02-2020 21:18:56 napisał:

  Segregacja po mroteckie, worki brązowe BIO lądują w tej samej smieciarce co odpady zmieszane gdzie w innych miastach zbierane sa oddzirlnie. O co tu chodzi o segregacji czy podwyżkę za śmieci?

  odpowiedz

  • 5 (7)

  Mieszkaniec, w dniu 29-02-2020 07:16:47 napisał:

  Po odsłuchania transmisji z obrad sesji chcę podziękować Panu Radkowi Mrugowskiemu , że miał Pan odwagę publicznie w kilku zdaniach opisać patologię jaka panowała w Mroteckim Urzędzie.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 5 (13)

  Ja, w dniu 29-02-2020 08:36:40 napisał:

  Tylko kilka osób ma odwagę powiedzieć prawdę o tym co zaszło domagać się wyjaśnień i twardo stawiać żądania odcięcia się od nieprawidłowości "Urzędnicy" zapominają że to mieszkańcy i ich potrzeby są w gminie najważniejsze. Zastanawiam się dlaczego część radnych nie stara się wyjaśnić mieszkańcom co zaistniało napiętnować i stanowczo się odciąć

  odpowiedz

  • -2 (8)

  Józef , w dniu 29-02-2020 09:49:25 napisał:

  Kampania wyborcza na stanowisko burmistrza w pełni

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Józefina, w dniu 29-02-2020 10:27:15 napisał:

  Troska o interesy mieszkańców i kontrola prawidłowości pracy urzędników to obowiązek Radnych a wskazania mieszkańców w tym pomagają więc nie myl tego Józefie z kampanią

  odpowiedz

  • -2 (2)

  pracownik samorządowy, w dniu 29-02-2020 10:35:15 napisał:

  Gmina Mrocza niestety na długo utraciła dobrą opinię trudno będzie ten pozytywny wizerunek odzyskać. Może Tarpan Mrocza i ciężary to zmienią.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -2 (10)

  Zalamany, w dniu 29-02-2020 11:13:44 napisał:

  Przedszkole w Mroczy jak Mrocza wyludnia sie.Radni jeden grzebie w nosie drugi wciąż w tel.Straz miejska jest ale na pokaz,rowery ich na licytacje bo i tak nieuzywane.Na moje nic sie nie zmienia wciąż kontynuacja tego co bylo.Komisarz zrobilby porzadek bez kolesiostwa.Zobaczymy co dalej.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (7)

  Mieszka , w dniu 29-02-2020 12:10:08 napisał:

  Wnioskuję o przywrócenie stanu liczbowego strażników miejskich z dawnych lat. Było ich 5 i taki stan powinien być dzisiaj. Ktoś musi kontrolować smieciarzy i tych co palą byle co. Policja nam tego nie sprawdzi bo się na tym nie znają. Oni jak mówił komendant na sesji są od poważnych spraw.

  odpowiedz

  • 3 (9)

  Swój. , w dniu 29-02-2020 12:13:35 napisał:

  To Burmistrz K. doprowadził ,to tego zamętu w naszej gminie.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (14)

  Ja, w dniu 29-02-2020 14:34:10 napisał:

  Oglądałem ta sesje. Nagonka na Pana zastępcę i nic więcej. Dla mnie powiedział to co najważniejsze jest z nami mieszkańcami i dla nas. Widać że gośc ogarnięty i wie co mówi.

  odpowiedz

  • 4 (6)

  Leokadia, w dniu 29-02-2020 17:08:27 napisał:

  Oglądałem też sesję. Widać było jak zastępcy burmistrza publicznie trudno jest odciąć się od tych wprowadzonych z urzędu i napiętnować to co jest już oczywiste. Jest wdzięczny za awans.....

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Miglanc , w dniu 29-02-2020 18:18:44 napisał:

  Szykuje się kolejna afera w UMiG, kolejny romans, który trwa już bardzo długo ale był dobrze ukrywany, romans między urzędnikami też rodzi patologię. Kiedy ktoś to wszystko przetnie i zrobi porządek

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -2 (10)

  Widz, w dniu 29-02-2020 19:28:06 napisał:

  Śmiać się tylko chce jak ogląda się chcących zaistnieć. Byle wstać i byle się odezwać. Nie ważne czy z sensem. Byle pod publikę.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 0 (6)

  Jolka, w dniu 29-02-2020 21:31:58 napisał:

  Każdy może iść i zabrać głos tylko że do tego trzeba odwagi a nie krytykować pokątnie może "Widz" odważy zmienić się w uczestnika

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Jop, w dniu 01-03-2020 05:53:56 napisał:

  Zabrać głos można ale lepiej siedzieć cicho i wyglądać na idiote niż się odezwać i rozwiać w tym względzie wszelkie wątpliwości.

  odpowiedz

  • 1 (9)

  Joanna , w dniu 01-03-2020 13:46:56 napisał:

  Arkadiusz Lange na burmistrza , tylko ten człowiek gwarantuje to , że działalność urzędu i wszystkich struktur jemu podległych będzie uczciwa i transparentna . Panie Arku mamy nadzieje , że będzie Pan kandydował . Zawsze te same poglądy i uczciwość a nie zmiana barw w zależności od tego kto akurat rządzi . Pan Arkadiusz jest również gwarantem tego , że skończy się w końcu nepotyzm .

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (3)
  • 0 (0)

  cna, w dniu 01-03-2020 19:15:41 napisał:

  wyprowadzam sie z tego syfu

  odpowiedz

  • -3 (5)

  Ja, w dniu 01-03-2020 19:43:58 napisał:

  Panu Arkowi życzę więcej zdecydowania i twardego stanowiska

  odpowiedz

  • 1 (5)

  Pracowniczka urzędu , w dniu 01-03-2020 20:07:35 napisał:

  Pieknę i kwieciste słówka Pana Arka L. nie robią żadnego wrażenia na chorych urzędasach, a głosowania na sesji to jeszcze inna bajka .......?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
MEBLE PIOTR PASIEKA
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
MEBLE PIOTR PASIEKA
Wypożyczalnia samochodów
Przewóz krajowy
Meble kuchenne
0

Pandemie na przestrzeni wieków . O chorobach, których już nie pamiętamy

W marcu Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię wirusa SARS-CoV-2. Dla #współczesnego społeczeństwa to nowa sytuacja, jednak ludzie na przestrzeni wieków znacznie częściej doświadczali plagi chorób zakaźnych. Ratunek niósł postęp medycyny - w szczególności rozwój wakcynologii. Dziś znów czekamy na szczepionkę, dzięki której uda się opanować pandemię.

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

„Różowy Księżyc” zagościł na niebie. Największa pełnia w roku

W ciągu ostatniej nocy Księżyc wyglądał zjawiskowo. Na niebie mogliśmy #obserwować Różową Pełnią. Macie zdjęcia? Przyślijcie na kontakt@powiat24.pl

(czytaj więcej)
0

Lepiej zapobiegać niż leczyć. Lepsza odporność dzięki zdrowym produktom

Sezon na infekcje to czas, kiedy bardziej niż zazwyczaj powinniśmy zadbać o siebie i najbliższych#. Widoczne za oknem słońce oraz malownicza wiosenna aura często usypia naszą czujność w obliczu czyhających chorób. W tym szczególnym czasie warto więc naturalnie wzmocnić odporność i skutecznie zmniejszyć ryzyko infekcji m.in. poprzez odpowiednią dietę.

(czytaj więcej)