Dziś mamy 20 września 2019, piątek, imieniny obchodzą:

21 maja 2019

Z wizytą u sąsiadki. "Ryba na wszystkie sposoby"

fot. Joanna Murawiec

fot. Joanna Murawiec

W świetlicy wiejskiej w Wyrzy 18 maja br. miało miejsce spotkanie z cyklu” Z wizyta u sąsiadki”. #Zatytułowane było ono „Ryba na wszystkie sposoby”, gdyż to właśnie ten składnik stanowił podstawę do większości dań, którymi ugoszczono gości.

Wśród zaproszonych osób znaleźli się m.in.: Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza – Leszek Klesiński, Joanna Murawiec - Kierownik Refaratu Odsługi Administracyjnej i Promocji, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy – Tomasz Krakowski oraz Radny Rady Miejskiej w Mroczy – Tomasz Tarnolicki. W wydarzeniu uczestniczyły także przedstawicielki KGW z całej gminy.

Uroczystego otwarcia dokonała Przewodnicząca Gminnej Rady KGW – Renata Bolka. Pogratulowała ona Agnieszce Kiernie – Przewodniczącej KGW Wyrza, które obchodzi w tym roku 10-lecie swojej działalności. Życzenia w imieniu władz samorządowych złożyli Burmistrz  – Leszek Klesiński oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej – Tomasz Krakowski. Podziękowano także pierwszej Przewodniczącej Koła w Wyrzy – Wacławie Mikołajczyk. 

 materiał; Ewelina Musiał

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)