Dziś mamy 20 września 2019, piątek, imieniny obchodzą:

04 czerwca 2019

"Z nurtem i pod prąd - po raz piąty". Dwudniowy spływ kajakowy

fot.pow

fot.pow

W dniach 31.05-01.06 Fundacja Staszica zorganizowała 2 dniowy spływ kajakowy po rzece Noteć# w ramach projektu "Z nurtem i pod prąd - po raz piąty" dofinansowany przez Powiat Nakielski.

 

Początek spływu odbył się z Przystani w Nakle. Po instruktażu przeprowadzonym przez ratowników z Koła Turystów Górskich im. Klimka Bachledy w Kcyni wyruszyliśmy w drogę. Mimo że dla niektórych był to pierwszy spływ kajakowy w życiu, to każdy sobie radził. Pierwszy przystanek był w Chobielinie. Tam pokonaliśmy kilkanaście metrów transportując kajaki drogą lądową. Po krótkiej przerwie ruszyliśmy dalej. Podczas trasy każdy ze sobą rozmawiał, nie pokazując oznak zmęczenia. Mimo lekkiego deszczu dotarliśmy do drugiej śluzy w Turze. Tam niestety musieliśmy zakończyć spływ, ponieważ pogoda nam nie dopisywała, a i pora już była późna. Po przewiezieniu sprzętów i uczestników do Zamościa rozłożyliśmy namioty. Trochę nam to zajęło, ale się udało. Kolejnym punktem naszego spływu było rozpalenie grilla, czekaliśmy na niego z niecierpliwością i nawet deszcz nam w tym nie przeszkodził. Noc spędziliśmy mile - rozmawiając ze sobą, śmiejąc się, niektórym nawet udało się oko zmrużyć.

W niedzielę słońca było niewiele, ale było bardzo ciepło już od samego rana. Zjedliśmy śniadanie, zwinęliśmy biwak i ruszyliśmy w drogę powrotną. Niedzielna trasa była już łatwiejsza, płynęliśmy z prądem. Wyszło potem słoneczko, które nas nie opuszczało do końca spływu. Opaleni i w komplecie dotarliśmy w niedzielnie południe na Przystań w Nakle, gdzie czekali na nas już rodzice wraz z jednym z dyrektorów szkoły, z której była większość uczestników, zresztą pan Dariusz Betscher, był z nami prawie cały czas. Tym sposobem pierwszy ze spływów Fundacji Staszica w Nakle w 2019 r. przeszedł do historii.

Koordynator projektu

Karolina Mielcarek

Zarząd Fundacji Staszica serdecznie dziękuje wszystkim tym, dzięki którym to przedsięwzięcie mogło się odbyć: Starostwu Powiatowemu w Nakle, Sołectwu Zamość, ratownikom z Koła Turystów Górskich im. Klimka Bachledy, dyrekcji i nauczycielom ZSP im. Staszica, firmie Mag-Travel, panu Zbigniewowi Przybylskiemu z Drążna, koordynatorowi i wolontariuszom Fundacji. 

materiał: Fundacja Staszica w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)