Dziś mamy 23 października 2020, piątek, imieniny obchodzą:

25 września 2020

XXV Sesja Rady Miejskiej. Mrocza udzieliła wsparcia gminie Jawornik Polski

fot. MM

fot. MM

25 września w sali konferencyjnej urzędu miasta i gminy w Mroczy zorganizowano XXV #Sesję Rady Miejskiej. Radni podjęli tego dnia 6 uchwał oraz zapoznali się m.in. z informacją dotyczącą budowy ronda w Mroczy.

Obrady rozpoczął przewodniczący rady miejskiej Jarosław Odrobiński, który po przywitaniu wszystkich zgromadzonych gości odczytał porządek obrad, do którego dwa nowe projekty uchwał postanowił wnieść zastępca burmistrza Mroczy Waldemar Chudzik. Pierwsza z uchwał dotyczyła udzielenia pomocy finansowej gminie Jawornik Polski. – Gminę tą dotknęła podobna sytuacja, jak nas w 2017 roku (nawałnica). Gmina ta zwróciła się do samorządów o pomoc i czujemy się zobowiązani do udzielenia pomocy, którą w przeszłości również otrzymaliśmy – poinformował Waldemar Chudzik. – Druga uchwała dotyczyła przekazania do wojewódzkiego sądu administracyjnego w Bydgoszczy skargi prokuratora rejonowego w Nakle na uchwałę rady miejskiej w Mroczy oraz udzielenia odpowiedzi na skargę. Dotyczy ona programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta i gminy Mrocza na 2020 rok – dodał zastępca burmistrza. Ponadto radni pochylili się nad uchwałami w sprawie zaliczenia dróg do kategorii dróg gminnych, a także w sprawie nadania nazwy ulicy w mieście Mrocza. Dokonano również zmian w budżecie gminy na 2020 rok oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej gminy na lata 2020-2028.

Po przedstawieniu informacji przewodniczącego rady miejskiej oraz burmistrza w pracy w okresie międzysesyjnym, nadszedł czas podziękowań i powitań. Na sesji pojawiła się Magdalena Żmich-Mróz, która jeszcze do niedawna pełniła funkcję sołtysa Ostrowa, ale z przyczyn osobistych postanowiła z niej zrezygnować. Dawna sołtys została pożegnana przez radnych, sołtysów oraz zastępcę burmistrza. W dalszej kolejności powitano również nowego sołtysa Ostrowa Józefa Mickner. Wrześniowa sesja była także pierwszą, w której uczestniczyła nowa sekretarz gminy Mrocza Renata Jesionowska-Zawieja.

Radni zapoznali się również tego dnia z informacją o stanie zaawansowania inwestycji dot. budowy ronda w Mroczy oraz z informacją przewodniczącego komisji rewizyjnej o przeprowadzonych kontrolach.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  Js, w dniu 25-09-2020 17:07:36 napisał:

  Wczoraj na skrzyżowaniu doszło do wypadku a dzisiaj to samo pracownicy bez kasków i kamizelek brak oznakowania czy tego naprawę radni burmistrz kierownicrwo umig i zgk niczego nie widzi czy naprawdę musi dojść do tragedii

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Wiesiu , w dniu 25-09-2020 17:09:47 napisał:

  Przecież dziś nikt tam prac nie prowadził więc w czym problem

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (5)

  przechodzień, w dniu 25-09-2020 21:10:17 napisał:

  Czy przechodnie poruszający się w tej okolicy, powinni chodzić w kaskach ? Bo tam szedłem i widziałem, że teren ogrodzony , nic się nie działo , tylko dwie osoby zamiatały chodnik .

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Mroczanin, w dniu 26-09-2020 06:34:56 napisał:

  Radny B zabłysnął na swój temat typowa targowica tylko szkoda jak chodzi o mieszkańców i podwyżki zawsze na tak.Druga sprawa burmistrz,zaskoczenie na pytanie o to jaka sytuacja z owym panem a tu normalka do grudnia na zwolnieniu usprawiedliwionym!I te jąkania radnych eeeee yyyyy

  odpowiedz

  • -1 (1)

  obserwator, w dniu 27-09-2020 16:40:53 napisał:

  Czy Sołtys Drzewianowa potrzebuje dodatkowej opieki. Ma jedną osobę przydzieloną z urzędu dla sołectwa.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zabiegi dla panów
Kasa fiskalna ONLINE Datecs WP25
1299PLN PROMOCJAPLN
Meble kuchenne
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
Botox
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)