Dziś mamy 10 kwietnia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

20 lutego 2020

XVII Sesja Rady Powiatu Nakielskiego. Mówiono głównie o rolnictwie i oświacie

fot. MM

fot. MM

19 lutego 2020 r na terenie Przystani Powiat Nakielski odbyła się XVII Sesja #Rady Powiatu Nakielskiego. Tematami przewodnimi sesji było rolnictwo i oświata.

Sprawozdanie z działalności międzysesyjnej zdał Starosta Tadeusz Sobol. Następnie informację o stanie realizacji zadań Powiatowego Biura ARiMR przedstawił kierownik Adam Tchórzewski. Informację o sytuacji rolnictwa w powiecie nakielskim przedstawił Przewodniczący Powiatowej Izby Rolniczej Przemysław Lepper, a informację o sytuacji w rolnictwie na terenie województwa kujawsko-pomorskiego przedstawił Prezes Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej Ryszard Kierzek. Lidia Lewandowska p.o. Dyrektora Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie przedstawiła informację o działalności jednostki w 2019 roku.

Druga część sesji poświęcona była oświacie. Podjęto uchwały w sprawie:

- wyrażenia woli w związku z wypowiedzeniem przez gminę Kcynia porozumienia z dnia 18 stycznia 2006 roku pomiędzy powiatem nakielskim a gmina Kcynia w sprawie założenia i prowadzenia przez gminę Kcynia szkół ponadgimnazjalnych,

- zamiaru likwidacji Szkoły Policealnej wchodzącej w skład Zespołu Szkół Żeglugi śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle nad Notecią,

- zamiaru likwidacji Szkoły Policealnej wchodzącej w skład Zespołu Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie,

- zamiaru likwidacji Szkoły Policealnej wchodzącej w skład Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią,

- zamiaru likwidacji Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych wchodzącego w skład Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią,

- przeniesienia kształcenia w zawodach: elektromechanik pojazdów samochodowych, fryzjer, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, sprzedawca, stolarz i tapicer z Branżowej Szkoły 1 Stopnia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Samostrzelu do Branżowej Szkoły I Stopnia w Zespole Szkół im. Władysława Łokietka w Lubaszczu.

- dotacji dla szkół i placówek niepublicznych prowadzonych na terenie powiatu nakielskiego.

- odjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie regulaminu określającego wysokość stawek dodatków do wynagrodzenia nauczycieli oraz szczegółowych warunków przyznawania tych dodatków, szczegółowych warunków obliczania i wypłacania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw oraz wysokość i warunki wypłacania nagród.

Najwięcej emocji budziła uchwała dotycząca wyrażenia woli w związku z wypowiedzeniem przez gminę Kcynia porozumienia z dnia 18 stycznia 2006 roku. Odnośnie tej uchwały głos zabrał burmistrz gminy Kcynia Marek Szaruga. Drugim emocjonującym tematem było przeniesienie kształcenia w zawodach: elektromechanik pojazdów samochodowych, fryzjer, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, sprzedawca, stolarz oraz tapicer z Branżowej Szkoły I Stopnia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Samostrzelu do Branżowej Szkoły I Stopnia w Zespole Szkół w Lubaszczu. Swój głos w tej sprawie zabrała dyrektor ZSP w Samostrzelu Małgorzata Ciechanowska. Ponadto swoje zdanie wyraziła Rada Rodziców oraz sami uczniowie.

Uchwały zostały przegłosowane, a na koniec Starosta Nakielski przedstawił interpelacje i zapytania radnych skierowane do niego w okresie międzysesyjnym.

materiał: Starostwo Powiatowe w Nakle

Oceń artykuł: 8 18

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (17) Zgłoś naruszenie zasad

  • 18 (24)

  Krystyna, w dniu 20-02-2020 11:37:13 napisał:

  Czy radny Marek Kornalewicz poinformował Radę, że przez lata pełniąc m.in. mandat radnego miejskiego, bezprawnie użytkował działkę należącą do Gminy Szubin nie opłacając na rzecz gminy należnego czynszu dzierżawnego? Niedawno zapadł prawomocny wyrok Sądu Okręgowego w tej sprawie, stwierdzający, że radny bezprawnie usiłował w złej wierze zasiedzieć grunt gminy Szubin.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (7)

  bolo, w dniu 20-02-2020 12:31:09 napisał:

  o oświacie rozmawiali a oświata nie potrafi mojemu dziecku zapewnić transportu do szkoły i ze szkoły .stanowiska za siadają osoby które nie powinny tam pracować

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 7 (9)

  Naklo, w dniu 20-02-2020 14:12:19 napisał:

  Oni nic nie potrafią min. sprawa szpitala już ucichla już starostwo rozwiązało problem ? A teraz gadają o oświacie jeszcze to niech zrujnują .....Rozważać to całe towarzystwo które tylko szkodzi powiwtowi...

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 13 (17)

  Nieporadny, w dniu 20-02-2020 14:30:24 napisał:

  Radny Kornalewicz przynosi wstyd PiS-owi. Ten polityk uważał, ze jak jest radnym Rady Miejskiej w Szubinie (nawet jej wiceprzewodniczącym) to się należy jemu darmowa działka od tej gminy jak psu zupa. Przez lata nie liczył się z własnością komunalną nie płacąc czynszu gminie i sądził, że mandat radnego zapewni jemu dozgonną bezkarność.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 6 (8)

  zaniepokojony, w dniu 20-02-2020 14:51:46 napisał:

  Miłowski nie pierwszy raz chce zniszczyć wszystko co jest w Kcyni

  odpowiedz

  • 7 (7)

  Lech, w dniu 20-02-2020 16:56:14 napisał:

  Radny Skoczek na znowu pewnie na urlopie, musi go mieć dużo....

  odpowiedz

  • 4 (12)

  Moshe, w dniu 20-02-2020 19:02:31 napisał:

  Apeluję do polityków PIS-u aby przestrzegali Dekalogu. A w szczególności Siódmego przykazania! Bo wstyd jak cholera! A może tego wstydu brak nawet!

  odpowiedz

  • 0 (2)

  zawiedziony., w dniu 21-02-2020 08:10:53 napisał:

  Szkoda że się likwiduje kierunki policealne. No nic będzie trzeba jeździć do Bydgoszczy i tam zostawiać pieniądze. Gratuluje postępu.Świetne decyzje:-(

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Polak, w dniu 21-02-2020 08:15:51 napisał:

  Tematem rolnictwo.No proszę czyżby temat został łyknięty przez włodarzy nakielskich z CBR Śmielin. Ludzie nie wchodźcie w to.To was zgubi. Ci ludzie nie robią tego dla ogółu tylko dla jednostki.Dla siebie. Uważajcie bo wszyscy pójdziecie z torbami.

  odpowiedz

  • 3 (5)

  sołtys, w dniu 21-02-2020 10:06:26 napisał:

  Radny podobno dogadał się z gminą w Szubinie i ziemię ma nadal. Mimo przegranego procesu? Bez przetargu? Czy ktoś to wyjaśni? Mi się zaśmiał w twarz w sklepie.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Tata, w dniu 21-02-2020 16:05:42 napisał:

  Ręka rękę myje? Ci u władzy mogą więcej?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Usta - powiekszanie
Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Budowa domu pod klucz
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Produkty instax
od 37,90PLN
Elewacje
Remonty mieszkań
0

Pandemie na przestrzeni wieków . O chorobach, których już nie pamiętamy

W marcu Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię wirusa SARS-CoV-2. Dla #współczesnego społeczeństwa to nowa sytuacja, jednak ludzie na przestrzeni wieków znacznie częściej doświadczali plagi chorób zakaźnych. Ratunek niósł postęp medycyny - w szczególności rozwój wakcynologii. Dziś znów czekamy na szczepionkę, dzięki której uda się opanować pandemię.

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

„Różowy Księżyc” zagościł na niebie. Największa pełnia w roku

W ciągu ostatniej nocy Księżyc wyglądał zjawiskowo. Na niebie mogliśmy #obserwować Różową Pełnią. Macie zdjęcia? Przyślijcie na kontakt@powiat24.pl

(czytaj więcej)
0

Prosty przepis na zaskakującą, słodką dekorację. Wykonasz ją razem z dziećmi

Zamieszczamy prosty przepis na zaskakującą, słodką dekorację i dodatek do #świątecznego śniadania – Wielkanocne ryżowe jajeczka. Ich wykonanie będzie z pewnością świetną zabawą dla dzieci!

(czytaj więcej)