Dziś mamy 15 listopada 2019, piątek, imieniny obchodzą:

19 października 2019

Wyzwanie na nową kadencję. Wręczono czek na przedszkole

fot. pow.

fot. pow.

W sali Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy zostało zorganizowane spotkanie# ministra Łukasza Schreibera oraz wojewody Mikołaja Bogdanowicza pod nazwą ,, Wyzwania na nową kadencję".

Ma początku obaj panowie podziękowali za głosy oddane w wyborach do parlamentu. W tym miejscu przypomnę, że Łukasz Schreiber został ponownie posłem, zdobył 30 tysięcy głosów tym samym zwiększył swoje zaplecze wyborcze cztero krotnie w porównaniu do wyborów z 2015 roku. Pan Mikołaj Bogdanowicz mimo uzyskanego bardzo dobrego wyniku (70 tysięcy głosów) nie zasiądzie w ławach senackich.

Miłą niespodziankę sprawili panowie dyrektor Przedszkola Miejskiego w Mroczy pani Grażynie Stachowskiej wręczając czek na budowę nowego obiektu w wysokości 500.000 zł. Pieniądze pochodzą z rezerwy finansowej premiera. Z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej przyznano również 500.000 zł na budowę drogi gminnej Wyrza Kaźmierzewo w kierunku Witosławia. To nie koniec miłych niespodzianek, ponieważ burmistrz gminy pan Leszek Klesiński dowiedział się o pozytywnej weryfikacji wniosku dotyczącego budowy ronda przy pl. Wolności w Mroczy.

W dalszej części głos zabrali mieszkańcy Mroczy wśród nich pan prezes miejscowego Klubu Sportowego ,, Tarpan Mrocz" pan Henryk Szynal , który przedstawił problemy finansowe z jakimi boryka się obecnie klub. Następnie wykładowcy Technikum Mundurowego oraz młodzież licznie zgromadzona w sali, poprosili naszych gości o wsparcie finansowe w zakresie profesjonalnego wyposażenia sal dydaktycznych oraz stworzenia wirtualnej strzelnicy. Młodzież technikum informowała o problemach komunikacyjnych na terenie gminy. Poruszony został również wątek szlaku kolejowego Gniezno - Chojnice - jego reaktywacja w jakimś stopniu rozwiązałaby problemy komunikacyjne gminy Mrocza.

Spotkanie było również okazją do złożenie życzeń naszemu ministrowi, ponieważ właśnie dzisiaj Łukasz Schreiber obchodził imieniny.

Materiał: Piotr Niemczewski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 20 19

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)