Dziś mamy 26 maja 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

19 października 2019

Wyzwanie na nową kadencję. Wręczono czek na przedszkole

fot. pow.

fot. pow.

W sali Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy zostało zorganizowane spotkanie# ministra Łukasza Schreibera oraz wojewody Mikołaja Bogdanowicza pod nazwą ,, Wyzwania na nową kadencję".

Ma początku obaj panowie podziękowali za głosy oddane w wyborach do parlamentu. W tym miejscu przypomnę, że Łukasz Schreiber został ponownie posłem, zdobył 30 tysięcy głosów tym samym zwiększył swoje zaplecze wyborcze cztero krotnie w porównaniu do wyborów z 2015 roku. Pan Mikołaj Bogdanowicz mimo uzyskanego bardzo dobrego wyniku (70 tysięcy głosów) nie zasiądzie w ławach senackich.

Miłą niespodziankę sprawili panowie dyrektor Przedszkola Miejskiego w Mroczy pani Grażynie Stachowskiej wręczając czek na budowę nowego obiektu w wysokości 500.000 zł. Pieniądze pochodzą z rezerwy finansowej premiera. Z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej przyznano również 500.000 zł na budowę drogi gminnej Wyrza Kaźmierzewo w kierunku Witosławia. To nie koniec miłych niespodzianek, ponieważ burmistrz gminy pan Leszek Klesiński dowiedział się o pozytywnej weryfikacji wniosku dotyczącego budowy ronda przy pl. Wolności w Mroczy.

W dalszej części głos zabrali mieszkańcy Mroczy wśród nich pan prezes miejscowego Klubu Sportowego ,, Tarpan Mrocz" pan Henryk Szynal , który przedstawił problemy finansowe z jakimi boryka się obecnie klub. Następnie wykładowcy Technikum Mundurowego oraz młodzież licznie zgromadzona w sali, poprosili naszych gości o wsparcie finansowe w zakresie profesjonalnego wyposażenia sal dydaktycznych oraz stworzenia wirtualnej strzelnicy. Młodzież technikum informowała o problemach komunikacyjnych na terenie gminy. Poruszony został również wątek szlaku kolejowego Gniezno - Chojnice - jego reaktywacja w jakimś stopniu rozwiązałaby problemy komunikacyjne gminy Mrocza.

Spotkanie było również okazją do złożenie życzeń naszemu ministrowi, ponieważ właśnie dzisiaj Łukasz Schreiber obchodził imieniny.

Materiał: Piotr Niemczewski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 20 19

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)