Dziś mamy 6 czerwca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

21 maja 2020

Wypił, a potem wsiadł za kierownicę, łamiąc przy tym sądowy zakaz

Na słowa uznania zasługuje postawa obywatela, który ujął kompletnie pijanego kierowcę #citroena. Jak się szybko okazało, 69-latek miał też dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz jego zachowanie oceni sąd.

Eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców jest jednym z priorytetów działań Policji. W działaniach tych mundurowi bywają wspierani przez obywateli, którzy zgłaszają, jaką trasą i jakim pojazdem porusza się nietrzeźwy. Zdarzają się również sytuacje, że obywatel ujmuje pijanego i na miejsce wzywa policję.

Tak właśnie było wczoraj (20.05.20). Przed godziną 19 dyżurny szubińskiego komisariatu został powiadomiony, że w jednej z wsi na terenie gminy, obywatel ujął pijanego kierowcę. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol.

Mundurowi zastali zgłaszającego, który oświadczył, że przemieszczał się trasą za citroenem. Auto jechało praktycznie całą szerokością drogi, dlatego zgłaszający szybko zaczął podejrzewać, że jego kierowca może być pijany. Mężczyzna bez chwili zastanowienia postanowił działać mając świadomość, że taki sposób jazdy jest dużym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu. Zatrzymał citroena, a kiedy po otwarciu drzwi wyczuł alkohol i zauważył zamroczonego nim kierowcę,  natychmiast zabrał mu kluczyki, a dopiero później zadzwonił po patrol policji.

Ledwie trzymający się na nogach 69-letni kierowca został przekazany mundurowym, którzy sprawdzili jego trzeźwość. Okazało się, że miał on w organizmie aż 2,5 promila alkoholu. To jednak nie wszystko. Wkrótce wyszło też na jaw, że mieszkaniec szubińskiej gminy ma dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W najbliższych dniach kierowca citroena ponownie spotka się z mundurowymi i usłyszy zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania sądowego zakazu. 69-latkowi grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Jest to kolejne obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy na terenie powiatu nakielskiego. I kolejny dowód na to, że mieszkańcom tak samo jak i mundurowym zależy na bezpieczeństwie uczestników ruchu, czego dowodem może być właśnie zasługująca na słowa uznania postawa zgłaszającego.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)