Dziś mamy 8 lipca 2020, środa, imieniny obchodzą:

03 czerwca 2020

Wykonawca rozpoczął przebudowę drogi w Wielu. Koniec prac w sierpniu

fot. Referat Inwestycji i Gospodarki Przestrzennej UMiG Mrocza

fot. Referat Inwestycji i Gospodarki Przestrzennej UMiG Mrocza

Wykonawcą zadania pn. „Przebudowa drogi gminnej nr 090106C (km 0+008,50 do km #1+026,50) w Wielu”, wyłonionym w drodze przeprowadzonego postępowania przetargowego, jest Przedsiębiorstwo PROJ-BUD Budowy Dróg Bydgoszcz.

Inwestycja obejmuje odcinek drogi o długości 1117,7 mb. W ramach zadania zostaną wykonane następujące prace: roboty rozbiórkowe nawierzchni wjazdów, przebudowa istniejących przepustów pod wjazdami, regulacja  istniejącego rowu, regulacja wysokościowa urządzeń infrastruktury podziemnej, roboty wykończeniowe.

W tracie prac planowane jest lewostronne poszerzenie istniejącej brukowej jezdni do szerokości 5,0 m oraz wykonanie nieutwardzonych poboczy o szerokości 1.0 m. Istniejące wjazdy oraz istniejące przepusty pod nimi zostaną poddane  remontowi.

Nad prawidłową realizacją inwestycji, której zakończenie planowane jest na sierpień 2020r., czuwa inspektor nadzoru inwestorskiego.

Inwestycja uzyskała dofinansowanie w ramach „Funduszu Dróg Samorządowych”. Pomoc w wysokości 451 666,00 zł została przyznana na wynagrodzenie inspektora nadzoru inwestorskiego oraz cały zakres prac drogowych.

Całkowity koszt inwestycji wynosi  821 212,31zł. Wszystkie koszty zadania ujęte we wniosku o dofinansowanie są kosztami kwalifikowanymi.

Materiał: Ewelina Musiał

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)