Dziś mamy 21 maja 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

26 listopada 2018

Wyjątkowe spotkania w bibliotece. "Spójrzmy w przeszłość ..."

fot.pow

fot.pow

Młodzież z klas VIII d oraz III c (gimnazjum) wzięła dziś udział w spotkaniu z niezwykłym gościem.# Pani Maria Wasik, 90-letnia mieszkanka Mroczy, opowiadała słuchaczom o trudach życia podczas II wojny światowej.

Gawęda pani Marii zainteresowała młodzież,

o której na wstępie spotkania powiedziała - "jesteście przyszłością Polski". Pani Wasik zdołała zaledwie uchylić drzwi do komnaty wspomnień. Zdążyła bowiem w czasie spotkania przywołać niewielki fragment życia, wyjątkowo ważny - ten związany z pełną trudów drogą Polaków do wolności.

To bardzo ważne, by ludzie pamiętający czasy zbrodni, niewoli, wojny, propagandy socrealistycznej zdawali historyczną relację młodemu pokoleniu.

Serdecznie dziękujemy pani Marii Wasik za tę cenną lekcję historii. To była emocjonująca gawęda, zaskakująca bogactwem przywołanych kartek z kalendarza pamięci oraz pięknem języka polskiego. Opowieść, która zdaje się nie mieć końca - warto by było jeszcze posłuchać wspomnień pani Marii...

Spotkanie z panią Marią Wasik zorganizowały w bibliotece Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy panie Marlena Rosińska, Justyna Misterkiewicz - Hamowska, we współpracy z nauczycielami polonistami - p. Dagmarą Rosińską oraz p. Romualdem Rosińskim

w kontekście obchodów 100. rocznicy odzyskania Niepodległości.

materiał: Justyna Misterkiewicz

Autor nie wyraża zgody na komentownie artykułu.

Oceń artykuł: 11 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)