Dziś mamy 19 czerwca 2019, środa, imieniny obchodzą:

11 stycznia 2019

Wybrano przewodniczącego. Mała frekwencja spotkania

fot. BG

fot. BG

W jednej z sal Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego odbyło się kolejne zebranie wyborcze w # gminie Mrocza. Tym razem, wyboru nowych władz dokonali mieszkańcy Osiedla „Jedynka”.

Na zebraniu pojawiło się niewielu mieszkańców, którzy nie mieli problemów z wyborem nowego przewodniczącego. Zgłosił się bowiem tylko jeden kandydat – Andrzej Skowronek, a więc dotychczasowy reprezentant osiedla. Głosowanie było więc formalnością.

Następnie zdecydowano również o wyborze nowego zarządu. Tutaj również nie było kłopotów. Na kolejną kadencję pozostała Dorota Śledzik, natomiast nowym członkiem został Remigiusz Wróblewski.

Kształt rady się ukształtował, więc mieszkańcy przeszli do wolnych wniosków i zapytań. Rozmawiano na wiele tematów, m.in. pytano o ścieżkę pieszo – rowerową w stronę Krukówka, budowę ronda w okolicy Placu Wolności, gdzie krzyżują się zjazdy na Nakło, czy Witosław. – Musimy to zadanie jak najszybciej wykonać, ponieważ jest to zbyt newralgiczne miejsce, żeby budowa trwała 2-3 lata – tłumaczył Krzysztof Wiese z Referatu Inwestycji i Gospodarki Przestrzennej.

Ważnym tematem o którym również rozmawiano, była kwestia dofinansowania wymiany pieców na nowe w gospodarstwach domowych. Aktualnie gmina analizuje, czy ująć w programie tylko tereny miejskie, tak jak w minionym roku, czy włączyć również tereny wiejskie.

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  mieszkaniec, w dniu 11-01-2019 12:24:43 napisał:

  Na twarzach mają wszyscy wypisane ... co ja tutaj robię. Mrotecka beznadzieja.

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Mroczanka, w dniu 11-01-2019 18:45:59 napisał:

  Frekwencja była mała ponieważ zabrakło informacji o tym kiedy i gdzie będą odbywać się spotkania. Dlaczego na stronie internetowej mrocza24.pl zabrakł tej informacji?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  dell, w dniu 12-01-2019 23:06:13 napisał:

  "Kształt rady się ukształtował, więc mieszkańcy (...)" Naprawdę kształt rady się ukształtował? kto wam pisze te teksty?? to jakas parodia. ośmieszacie się dopuszczając taki tekst

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Pomoc drogowa
Blacharstwo
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Gimnastyka korekcyjna
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Kwasy...
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)