Dziś mamy 21 września 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

28 lipca 2021

Wspólny piknik w Drzewianowie. Uśmiech nie schodził dzieciom z twarzy

fot. pow.

fot. pow.

W niedzielę, 25 lipca w Drzewianowie odbył się# Piknik Rodzinny zorganizowany przez Sołtysa i Radę Sołecką. Naszą imprezę zaszczycili swoją obecnością: Ks. Proboszcz Krzysztof Babiński, Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy pan Jarosław Odrobiński, który przywiózł dla najmłodszych kosz słodkości, sąsiedzi z ROD Drzewianowo i wielu gości z okolicy.

Wszyscy mieli możliwość skorzystania z atrakcji festynu – dla najmłodszych były zjeżdżalnie, zabawy z amimatorami, konkursy z nagrodami. Dla wszystkich była wata cukrowa, popcorn, słodycze, kawa i słodkie drożdżówki na miejscu wypiekane przez p. Jacka Placka. Na koniec festynu było ognisko i pieczenie kiełbasek.

Jak zwykle festyn uświetnili swoją obecnością strażacy z OSP Drzewianowo, którzy swoją obecnością i atrakcjami wzbudzają zachwyt i uśmiech na wielu twarzach.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania imprezy - radnym sołeckim, druhom OSP, firmie wystawiającej dmuchańce, Jackowi Plackowi, kierownikowi z Referatu Gminy-panu Góreckiemu za rozstawienie namiotów.
Mieszkańcom i gościom dziękujemy za tak liczny udział w naszym festynie.

Materiał: Sołtys Janusz Świętoń i rada sołecka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)