Dziś mamy 25 września 2020, piątek, imieniny obchodzą:

03 grudnia 2019

Wręczono stypendia Prezesa Rady Ministrów. Odbyła się uroczysta gala

fot. KPUW

fot. KPUW

2 grudnia Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz wraz z # Kujawsko-Pomorskim Kuratorem Oświaty Markiem Gralikiem spotkał się ze Stypendystami Prezesa Rady Ministrów z terenu Miasta Bydgoszczy oraz powiatów bydgoskiego, inowrocławskiego, żnińskiego, mogileńskiego, świeckiego, tucholskiego, sępoleńskiego i nakielskiego.

Gratulując wyróżnionym Stypendystom osiągnięć wojewoda Mikołaj Bogdanowicz zwracał uwagę na wielki wkład pracy, jaki w osiągnięcie tak wielkiego sukcesu włożyć musieli nie tylko wyróżnieni uczniowie, ale także ich nauczyciele, wychowawcy oraz rodzice.

- Mam prośbę do wszystkich młodych ludzi, aby rozwijając swoje talenty, poszerzając swoją wiedzę, osiągając osobisty sukces pamiętali, że mieszkamy tutaj w Polsce i powinniśmy pracować także dla naszego kraju. Bez waszego zaangażowania w sprawy społeczne, gospodarcze, bez podzielenia się talentem i myślenia o naszej Ojczyźnie nasz kraj nie będzie rozwijał się tak, jak byśmy tego chcieli – mówił przedstawiciel rządu w województwie.

Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik podkreślał, że stypendium Prezesa Rady Ministrów jest wyróżnieniem unikatowym, ponieważ tylko najlepsi z najlepszych otrzymują tę nagrodę. Zaznaczył także, że wiedza, którą wyróżnieni uczniowie uzyskali sama w sobie jest wartością i jest dobra.

- Jednak „nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym” – powtórzył za Heraklitem z Efezu Marek Gralik. – Przed wami stoi zadanie, by zdobytą wiedzę przekuć w mądrość. Tak pokierować swoim życiem, by tę wiedzę można było spożytkować, bowiem wszystko, czego się nauczyliśmy straci sens, gdy nie będziemy mogli tej wiedzy zastosować w praktyce – dodał.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia co najmniej w jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

W bieżącym roku w województwie kujawsko-pomorskim stypendia Prezesa Rady Ministrów otrzymało 213 uczniów.

W najbliższych dniach stypendia będą wręczane w Toruniu i we Włocławku.

Spotkanie było też okazją do wręczenia wyróżniającym się nauczycielom i pedagogom odznaczeń – Złotych, Srebrnych i Brązowych Medali za Długoletnią Służbę, Medali Komisji Edukacji Narodowej oraz Nagród Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

materiał: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki 

Oceń artykuł: 13 12

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (4)

    rodzic, w dniu 03-12-2019 16:05:00 napisał:

    Czarne habity zawsze blisko władzy,to jest rozdzielność kościoła od państwa zapisana w Konstytucji.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
Kalkulatory
od 6,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Usługi transportowe
Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Botox i wypełniacze
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)