Dziś mamy 21 września 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

29 lipca 2021

Wojewódzkie Święto Policji. Odbył się wyjątkowy koncert

fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

W akompaniamencie policyjnej orkiestry wzniósł się# wczoraj (28 lipca) sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji - w Bydgoszczy uroczyście obchodzono święto garnizonu kujawsko-pomorskiego. Funkcjonariuszy w naszym regionie od lat wspiera samorząd województwa, dofinansowując m.in. zakupy służbowych samochodów i niezbędnego sprzętu. W wydarzeniu udział wziął wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

- Wszystkim policjantom, nie tylko z naszego regionu, przekazuję wyrazy wdzięczności i szacunku za codzienną rzetelną służbę w obronie najwyższych wartości oraz pracę na rzecz naszego bezpieczeństwa – mówi marszałek Piotr Całbecki.

W odbywającej się wczoraj w sali widowiskowej Kinoteatru Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych uroczystości udział wzięli także m.in. wojewoda Mikołaj Bogdanowicz oraz przedstawiciele jednostek policji w naszym województwie. Wydarzeniu towarzyszyło wręczenie medali i odznaczeń oraz aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe. Odbył się także koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Policji. Spotkanie poprzedziła msza święta w katedrze pw. św. Marcina i Mikołaja.

W strukturach kujawsko-pomorskiej policji służy prawie 5 tysięcy funkcjonariuszy i 1200 pracowników cywilnych. Poza Komendą Wojewódzką w Bydgoszczy, w naszym regionie znajduje się 19 komend miejskich i powiatowych oraz 27 komisariatów i 35 posterunków policji.

Samorząd województwa wspiera działania policji na rzecz bezpieczeństwa pomagając w zakupach i inwestycjach. W zeszłym roku do komend na terenie województwa trafiły 24 samochody osobowe marki Kia Ceed, które zakupiono dzięki dofinansowaniu z budżetu województwa. We wtorek (27 lipca) w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się wręczenie porozumienia w sprawie zakupu pięciu specjalistycznych pojazdów umożliwiających policjantom szybki i bezpieczny transport psów służbowych. Nowe samochody wyposażą komendy miejskie policji w Bydgoszczy, Włocławku i Grudziądzu oraz komendy powiatowe w Inowrocławiu i Rypinie.

Materiał: Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 0 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  Malajs, w dniu 29-07-2021 07:48:31 napisał:

  Powinni się gazować nawzajem za brak maseczki chirurgicznej ;)

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 9 (11)

  ormowiec, w dniu 29-07-2021 07:56:25 napisał:

  Panie i panowie zaraz po wejściu do Ruskiej Unii znów będziecie milicjantami, ormowcami i zomowcami

  odpowiedz

  • -12 (16)

  zwolennik, w dniu 29-07-2021 08:21:08 napisał:

  PiS odbudowuje to co zniszczyła platforma. Dzięki PiS ponownie mamy policję! Tylko szkoda, ze tak mało używacie pałek, hołotę trzeba uczyć z pozycji siły bo nic innego do nich nie dociera!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (4)

  ***** ***, w dniu 29-07-2021 09:29:17 napisał:

  Jak czytam te komentarze to PiS nam zrobi drugą Białoruś, policja raczej ma dosyć PiSu ale zawsze można powołać własne bojówki typu WOT

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Nakło997, w dniu 29-07-2021 12:36:17 napisał:

  Policja była jest i zawsze będzie upolityczniona dopóki nie zmieni się jej Ustawa. Podległość polityczna jest wpisana w jej DNA .Komendant Główny,potem wojewódzki to nominaci politycznych nadań. Mają być bierni wierni bo jak nie -ich kariera skończy się zanim zaczęła..A żartów nie ma bo lampasy generalskie czy emeryturka i potem partyjna wysoka posadka naprawdę dużo znaczą dla takiego przyszłego "emeryta policyjnego" Apolityczność to fikcja literacka dla naiwnych i cyniczna gra tych, którzy się po prostu sprzeniewierzyli idei oraz rocie ślubowania. Osobiście nie dostrzegam różnicy w pojęciach korupcja polityczna a pospolita. Gardzę takimi zachowaniami. Mimo wszystko prawym,uczciwym szanującym ideę roty ślubowania policjantom życzę sukcesów i odwagi by móc stawiać czoła także tym wszystkim,którzy mają ubabrane po łokcie ręce i działają ze szkodą dla wizerunku waszej służby .

  odpowiedz

  • 2 (2)

  gosc, w dniu 30-07-2021 22:45:07 napisał:

  a w kcyni posterunek powinni zamknac bo tam nic nie robia

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Koloryzacja - nowoczesne techniki
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Sprawdzanie skuteczności hamowania
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)