Dziś mamy 30 listopada 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

25 października 2021

Wojewódzki zjazd PSL. Mieszkańcy powiatu zjechali się do Brodnicy

fot. pow.

fot. pow.

Trwa kampania sprawozdawczo-wyborcza w# Polskim Stronnictwie Ludowym. Zgodnie ze statutem odbyły się już zjazdy gminne, w Wieszkach (Nakło), Szubinie, Szczepicach (Kcynia), Dębowie (Sadki) i Kaźmierzewie (Mrocza) oraz powiatowy w Sadkach.

Stronnictwo w powiecie liczy obecnie 160 członków. Ich 16 reprezentantów – delegatów uczestniczyło wczoraj, czyli w niedzielę 24 października 2021 r. w VI Wojewódzkim Zjeździe Delegatów Polskiego Stronnictwa Ludowego, który odbywał się w Brodnicy. Po uroczystej mszy św. w Kościele Farnym prawie 300 delegatów z całego województwa kujawsko-pomorskiego, w asyście orkiestry przeszło do Brodnickiego Domu Kultury, miejsca obrad. Gościem zjazdu był prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. To właśnie on wraz z prezesem zarządu wojewódzkiego Zbigniewem Sosnowskim (wicemarszałkiem województwa), posłem Dariuszem Kurzawą i senatorem Ryszardem Boberem odznaczyli kilkadziesiąt osób Złotą Koniczynką i Medalami Wincentego Witosa. To ostatnie, najwyższe w Stronnictwie odznaczenie otrzymał m.in. Hilary Hek z organizacji nakielskiej. Następnie prezes Kosiniak-Kamysz wręczył legitymacje członkowskie m.in. Wiesławie Bembniście-Musiał z Występu. Zarząd Wojewódzki (a w nim Tomasz Miłowski i Waldemar Kaczmarek z powiatu nakielskiego) i komisja rewizyjna otrzymali absolutorium (skwitowanie). W tajnym głosowaniu prezesem wojewódzkim na kolejną kadencję został Zbigniew Sosnowski – 224 głosy (kontrkandydat kol. Wesołowski – 33 głosy). Wybrano nowy Zarząd Wojewódzki PSL, w którym znaleźli się m.in. prezes ZP PSL w Nakle Tomasz Miłowski oraz wiceprezes ZP PSL Anna Borkowska. Te dwie osoby oraz Adam Łoboda – nowy prezes Zarządu Gminnego PSL w Mroczy reprezentować będą powiat nakielski na Kongresie w Warszawie 4 grudnia br. Tam obecny prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz „powalczy” o przewodzenie Stronnictwu przez następną kadencję. W Brodnicy, po kilkudziesięciominutowym, kapitalnym wystąpieniu otrzymał oklaski na stojąco. Odpowiadał też na wiele pytań i „dał się sfotografować” z wszystkimi, którzy tego zapragnęli.

Materiał: Tomasz Miłowski - ZP PSL w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 103

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Trzy przekąski na Andrzejki. Musisz ich spróbować

Andrzejki tuż tuż. Jeśli planujesz imprezę w domu i chcesz zaprosić# znajomych, przygotuj specjalne menu. Może zaserwujesz swoim gościom smakowite przekąski w formie finger food? Nie dość, że apetycznie wyglądają i wybornie smakują, to ich przygotowanie nie zajmie ci wcale dużo czasu.

(czytaj więcej)
0

Ceny prądu. Jak ograniczyć zużycie energii elektrycznej w domu?

W kontekście zapowiadanych podwyżek cen energii elektrycznej# od nowego roku, już teraz warto sprawdzić, w jaki sposób możemy ograniczyć zużycie prądu, a tym samym wpływ rachunków na budżet gospodarstwa domowego.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Drogie zakupy bez planu częściej robią mężczyźni. Dzisiaj Black Friday

Czarny Piątek – dla jednych możliwość wyszukania# prawdziwych cenowych okazji, dla innych wysyp zakupowych pokus, a dla jeszcze innych chwyt marketingowy, tracący na atrakcyjności w zestawieniu z rzeczywistymi, codziennie oferowanymi cenami. Ale opierać się nawet pozornym okazjom nie jest łatwo. Z badania wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że połowa ankietowanych nie jest wolna od skłonności do impulsywnych zakupów i to na spore sumy. Jednej piątej Polaków zdarza się co najmniej raz na kilka miesięcy wydać pod wpływem chwili aż 500 zł.

(czytaj więcej)