Dziś mamy 21 listopada 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

11 lipca 2019

Wizyta dzielnicowego w Rościminie. Pogadanka o bezpieczeństwie

fot. powierzone

fot. powierzone

Bezpieczeństwo w trakcie wakacji było głównym tematem spotkania# mroteckiego dzielnicowego z uczestnikami obozu kajakowego nad jeziorem w Rościminie.

Prowadzący zajęcia szczególnie zwracał uwagę na rozwagę podczas kąpieli, ale nie zapomniał też o pracach polowych i przestrzeganiu przepisów w ruchu drogowym. W Harcerskiej Stanicy Wodnej w Rościminie zorganizowany został obóz kajakowy. Obozowiczów odwiedził asp. Szymon Kujawa, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Mroczy wspólnie z funkcjonariuszami PSP.

Dzielnicowy przeprowadził dla dzieci spotkanie profilaktyczne na temat bezpieczeństwa, szczególnie bezpieczeństwa nad wodą. Mundurowy rozmawiał o tym, jak bezpiecznie zachowywać się na kąpieliskach strzeżonych i niestrzeżonych, przypominał kiedy można korzystać z kąpielisk, a w jakich sytuacjach jest to zabronione. Zwracał uwagę na zabawy w wodzie i prosił o zachowanie podczas nich rozwagi. Przypomniał także, że dzieci powinny wybierać się nad wodę jedynie pod opieką dorosłego opiekuna. 

Kolejnym tematem poruszonym na spotkaniu było szeroko rozumiane bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dzielnicowy przypominał, jak powinien być wyposażony jednoślad, jakie przepisy obowiązują rowerzystów, a także, jak powinni się oni zachowywać korzystając z dróg publicznych. Poruszona została także tematyka związana z ruchem pieszych i w tym miejscu dzielnicowy przypomniał, że pieszy, poruszający się po drodze, musi być szczególnie uważny i dla własnego bezpieczeństwa ściśle przestrzegać przepisy drogowe. Policjant omówił też rolę, jaką spełniają odblaski i zachęcał dzieci do noszenia na odzieży tych świecących elementów.

Na zakończenie spotkania asp. Szymon Kujawa prosił dzieci, które pomagają rodzicom przy pracy w gospodarstwach o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza podczas zbliżających się żniw. Zajęcia współprowadzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Nakła nad Notecią.


Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Ciąża u kobiety po 40 roku życia. Co warto zapamiętać?

Decyzja o zajściu w ciążę, to kwestia indywidualna. Coraz częściej # kobiety decydują się na nią w późniejszym wieku.

(czytaj więcej)
0

Zła pogoda opóźnia lot. Jakie prawa mają pasażerowie?

Niekorzystne zjawiska pogodowe, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, zakłócają # pracę lotnisk. Czasem utrudnienia trwają wiele godzin i prowadzą do poważnych opóźnień połączeń, a nawet ich odwoływania.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)