Dziś mamy 21 lipca 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

11 lipca 2019

Wizyta dzielnicowego w Rościminie. Pogadanka o bezpieczeństwie

fot. powierzone

fot. powierzone

Bezpieczeństwo w trakcie wakacji było głównym tematem spotkania# mroteckiego dzielnicowego z uczestnikami obozu kajakowego nad jeziorem w Rościminie.

Prowadzący zajęcia szczególnie zwracał uwagę na rozwagę podczas kąpieli, ale nie zapomniał też o pracach polowych i przestrzeganiu przepisów w ruchu drogowym. W Harcerskiej Stanicy Wodnej w Rościminie zorganizowany został obóz kajakowy. Obozowiczów odwiedził asp. Szymon Kujawa, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Mroczy wspólnie z funkcjonariuszami PSP.

Dzielnicowy przeprowadził dla dzieci spotkanie profilaktyczne na temat bezpieczeństwa, szczególnie bezpieczeństwa nad wodą. Mundurowy rozmawiał o tym, jak bezpiecznie zachowywać się na kąpieliskach strzeżonych i niestrzeżonych, przypominał kiedy można korzystać z kąpielisk, a w jakich sytuacjach jest to zabronione. Zwracał uwagę na zabawy w wodzie i prosił o zachowanie podczas nich rozwagi. Przypomniał także, że dzieci powinny wybierać się nad wodę jedynie pod opieką dorosłego opiekuna. 

Kolejnym tematem poruszonym na spotkaniu było szeroko rozumiane bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dzielnicowy przypominał, jak powinien być wyposażony jednoślad, jakie przepisy obowiązują rowerzystów, a także, jak powinni się oni zachowywać korzystając z dróg publicznych. Poruszona została także tematyka związana z ruchem pieszych i w tym miejscu dzielnicowy przypomniał, że pieszy, poruszający się po drodze, musi być szczególnie uważny i dla własnego bezpieczeństwa ściśle przestrzegać przepisy drogowe. Policjant omówił też rolę, jaką spełniają odblaski i zachęcał dzieci do noszenia na odzieży tych świecących elementów.

Na zakończenie spotkania asp. Szymon Kujawa prosił dzieci, które pomagają rodzicom przy pracy w gospodarstwach o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza podczas zbliżających się żniw. Zajęcia współprowadzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Nakła nad Notecią.


Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)