Dziś mamy 22 lutego 2020, sobota, imieniny obchodzą:

23 stycznia 2020

Weź udział w Projekcie z ZUS. Zaproszenie dla szkół podstawowych

fot. pixabay

fot. pixabay

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza nauczycieli i uczniów szkół # podstawowych do wzięcia udziału w „Projekcie z ZUS”.

„Projekt z ZUS” to propozycja dla uczniów szkół podstawowych. Podczas jednej lekcji uczniowie zdobywają wiedzę o ubezpieczeniach społecznych. Młodzież powinna wiedzieć, dlaczego warto podlegać ubezpieczeniom społecznym i na jakie świadczenia może liczyć, jeśli opłaca składki. Dzięki udziałowi w projekcie edukacyjnym młodzi ludzie nabywają kompetencje społeczne, takie jak komunikacja i współpraca w grupie, rozwijają swoją przedsiębiorczość i kreatywność – informuje Krystyna Michałek, Rzecznik Regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Nagrody dla najlepszych

W ramach projektu organizujemy konkurs z atrakcyjnymi nagrodami np.: odtwarzacze mp4, głośniki bezprzewodowe, słuchawki, powerbank, selfice strick. Zadaniem uczniów jest wykonanie pracy wyjaśniającej, dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne, lub nawiązującej do jubileuszu 85-lecia ZUS. Uczniowie wykonują projekty zespołowo. Projekt może mieć formę filmu, plakatu lub komiksu, a termin na wykonanie prac mija 8 kwietnia 2020r. - wyjaśnia Joanna Karsznia, Koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji.

Zaletą projektu jest to, że można go przeprowadzić w każdym momencie (przez cały rok szkolny) we wszystkich szkołach, które się zgłoszą. Nauczyciele otrzymują od nas pakiet edukacyjny, który zawiera scenariusz lekcji, prezentację, kilkuminutowy film oraz karty projektu i arkusze ocen – informuje Krystyna Michałek, Rzecznik Regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego. Wszystkie materiały są dostępne również w wersji elektronicznej na stronie https://www.zus.pl/edukacja/szkoly-podstawowe/projekt-z-zus. W każdym oddziale ZUS jest również koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji, który po wcześniejszym umówieniu może przeprowadzić lekcję dla uczniów.

Szczegółowych informacji na temat programu udziela:
• Oddział ZUS w Bydgoszczy - Joanna Karsznia, telefonicznie pod numerami 52 3418124, 502007721 lub elektronicznie pod adresem: joanna.karsznia@zus.pl,
• Oddział ZUS w Toruniu – Marta Foltyn-Wiśniewska, telefonicznie pod numerem 56 6109469, elektronicznie pod adresem: Marta.Foltyn-Wisniewska@zus.pl lub  bozena.wankiewicz@zus.pl.

materiał: Krystyna Michałek/Rzecznik Regionalny ZUS Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Oceń artykuł: 0 1
Pliki do pobrania
Plakat - Projekt z ZUS.docx

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kasy fiskalne Datecs
1414PLN PROMOCJAPLN
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Masaż leczniczy
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Kasa fiskalna Sharp
1844PLN PROMOCJAPLN
Fotokubek klasyczny
19,90PLN
Meble łazienkowe
Masaż gorącymi kamieniami
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)