Dziś mamy 25 września 2020, piątek, imieniny obchodzą:

23 stycznia 2020

Weź udział w Projekcie z ZUS. Zaproszenie dla szkół podstawowych

fot. pixabay

fot. pixabay

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza nauczycieli i uczniów szkół # podstawowych do wzięcia udziału w „Projekcie z ZUS”.

„Projekt z ZUS” to propozycja dla uczniów szkół podstawowych. Podczas jednej lekcji uczniowie zdobywają wiedzę o ubezpieczeniach społecznych. Młodzież powinna wiedzieć, dlaczego warto podlegać ubezpieczeniom społecznym i na jakie świadczenia może liczyć, jeśli opłaca składki. Dzięki udziałowi w projekcie edukacyjnym młodzi ludzie nabywają kompetencje społeczne, takie jak komunikacja i współpraca w grupie, rozwijają swoją przedsiębiorczość i kreatywność – informuje Krystyna Michałek, Rzecznik Regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Nagrody dla najlepszych

W ramach projektu organizujemy konkurs z atrakcyjnymi nagrodami np.: odtwarzacze mp4, głośniki bezprzewodowe, słuchawki, powerbank, selfice strick. Zadaniem uczniów jest wykonanie pracy wyjaśniającej, dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne, lub nawiązującej do jubileuszu 85-lecia ZUS. Uczniowie wykonują projekty zespołowo. Projekt może mieć formę filmu, plakatu lub komiksu, a termin na wykonanie prac mija 8 kwietnia 2020r. - wyjaśnia Joanna Karsznia, Koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji.

Zaletą projektu jest to, że można go przeprowadzić w każdym momencie (przez cały rok szkolny) we wszystkich szkołach, które się zgłoszą. Nauczyciele otrzymują od nas pakiet edukacyjny, który zawiera scenariusz lekcji, prezentację, kilkuminutowy film oraz karty projektu i arkusze ocen – informuje Krystyna Michałek, Rzecznik Regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego. Wszystkie materiały są dostępne również w wersji elektronicznej na stronie https://www.zus.pl/edukacja/szkoly-podstawowe/projekt-z-zus. W każdym oddziale ZUS jest również koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji, który po wcześniejszym umówieniu może przeprowadzić lekcję dla uczniów.

Szczegółowych informacji na temat programu udziela:
• Oddział ZUS w Bydgoszczy - Joanna Karsznia, telefonicznie pod numerami 52 3418124, 502007721 lub elektronicznie pod adresem: joanna.karsznia@zus.pl,
• Oddział ZUS w Toruniu – Marta Foltyn-Wiśniewska, telefonicznie pod numerem 56 6109469, elektronicznie pod adresem: Marta.Foltyn-Wisniewska@zus.pl lub  bozena.wankiewicz@zus.pl.

materiał: Krystyna Michałek/Rzecznik Regionalny ZUS Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Oceń artykuł: 6 7
Pliki do pobrania
Plakat - Projekt z ZUS.docx

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Oczyszczanie twarzy
Meble kuchenne
Tonery Directions
27PLN
Kasa fiskalna ONLINE Datecs WP50
1299PLN PROMOCJAPLN
Kasa fiskalna ONLINE Datecs WP25
1299PLN PROMOCJAPLN
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Sprawdzanie świateł
Meble kuchenne - na zamówienie
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)