Dziś mamy 13 lipca 2024, sobota, imieniny obchodzą:

07 lipca 2024

Wewnętrzne ćwiczenia. Strażacy doskonalili swoje umiejętności

fot. OSP Mrocza (źródło: Wiecbork112.pl)

fot. OSP Mrocza (źródło: Wiecbork112.pl)

W minioną sobotę 6 lipca na placu przed remizą #Ochotniczej Straży Pożarnej w Mroczy druhowie zorganizowali wewnętrzne ćwiczenia z ratownictwa technicznego oraz Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

Początek ćwiczeń związany był z teoretycznym przedstawieniem technik, jakie druhowie mieli w planie doskonalić. Ćwiczone założenia zakładały, że w pojeździe znajduje się osoba poszkodowana, która jest zakleszczona. W związku z tym wykonano dostęp od tyłu pojazdu, poprzez usuwanie boków pojazdów. Prowadzona tematyka ćwiczeń jest związana z ciągłym rozwojem infrastruktury drogowej, ale również z przybywającym sprzętem w jednostce. Ćwiczenia miały na celu zapoznanie się z nowymi technikami ratownictwa drogowego oraz ugruntowanie posiadanej już wiedzy w tym zakresie. Całe szkolenie było prowadzone przez dh. Damiana Dembeckiego, który na co dzień jest strażakiem w OSP Wierzchucin Królewski, a zarazem Ratownikiem Medycznym.

Materiał: Wiecbork112.pl

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • 3 (7)

    Strażak SAM, w dniu 08-07-2024 12:43:19 napisał:

    Ćwiczenia na placu przed remizą.Brak mi słów na to co widzę i czytam.Ten "geniusz" który na tak idiotyczny pomysł wpadł powinien oberwać"pajdę"

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Audyt środowiskowy
3000PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Budowa hal
Konsultacja środowiskowa
200 zł / 0,5 hPLN
0

Co z jakością wyrobów cukierniczych? Nieprawidłowości w 13 zakładach

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych przedstawia #wyniki przeprowadzonej w I kw. 2024 r. planowej kontroli w zakresie jakości handlowej wyrobów cukierniczych.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Piękne widoki na Dolinę Noteci. Pogoda sprzyjała wędrówce

Wędrówkę rozpoczęliśmy z miejscowości #Ślesin i maszerowaliśmy północną stroną Doliny Noteci w kierunku Nakła.

(czytaj więcej)
0

Nowe Prawo Komunikacji Elektronicznej. Wprowadzono zmiany

Sejm przyjął ustawę Prawo Komunikacji Elektronicznej #(PKE). Ustawa ta wprowadza zmiany, które mają poprawić to, jak działa rynek telekomunikacyjny oraz lepiej chronić konsumentów. Prawo Komunikacji Elektronicznej (PKE) obejmuje szeroki zakres zagadnień, które dotyczą rynku telekomunikacyjnego i wprowadza dwie europejskie dyrektywy [1] [2]. Oto kluczowe obszary, które reguluje.

(czytaj więcej)