Dziś mamy 21 maja 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

12 marca 2019

Warsztaty naukowe w UKW. Uczniowie pogłębiają swoją wiedzę informatyczną

fot. pow.

fot. pow.

5 marca 2019 młodzież klasy pierwszej technikum informatycznego mogła uczestniczyć w # warsztatach przygotowanych przez pracowników naukowych Instytutu Mechaniki i Informatyki Stosowanej UKW w Bydgoszczy.

Uczniowie zostali podzieleni na grupy laboratoryjne wzięli aktywny udział w zajęciach o tematyce: "Programowanie działań podstawowych procesora Intel" – prowadzone przez dr. inż. Janusza Łukowskiego oraz "Kopiowanie rzeczywistości, czyli jak działa skan i druk 3D" – przygotowane przez mgr. inż. Zbigniewa Szczepańskiego.

Najbardziej deficytowym zawodem obecnie na rynku jest – informatyk. Pracodawcy poszukują jednak wykwalifikowanych specjalistów. Młodzież ucząca się w technikum informatycznym posiada wiedzę, umiejętności, które w bardzo dużym stopniu ułatwiają im pracę na kierunku informatyki bądź mechatroniki.

Dzięki aktywnej współpracy naszej szkoły z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego, uczniowie mogą poznawać szereg programów wykorzystywanych w różnego rodzaju przedsiębiorstwach.

Dziękujemy za wieloletnią współpracę oraz przygotowane zajęcia.

materiał: Anna Otrembska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)