Dziś mamy 16 lipca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

26 listopada 2018

Warsztaty kulinarne w Minikowie. Krajna od Kuchni

fot. pow

fot. pow

W ramach projektu współpracy „Cztery pory roku na Krajnie”, realizowanego przez cztery Lokalne Grupy# Działania z terenu historycznej Krajny, Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” zorganizowało kulinarne zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży pt. „Krajna od Kuchni”.

Celem spotkań jest promocja walorów kulturowych, w tym kulinarnych historycznej Krajny z wykorzystaniem atrakcyjnych form aktywności tj. warsztatów kulinarnych. Uczestnicy zdobędą ogólną wiedzę dotyczącą regionu, nabędą praktycznych umiejętności przygotowywania tradycyjnych potraw kuchni Krajny, jak również posiądą umiejętność rozpoznawania lokalnych produktów i ich związku z regionem, w którym żyją. Zajęcia odbyły się 22 listopada br. w Centrum Dziedzictwa Kulinarnego i Turystyki Wiejskiej w Minikowie. Młodzież przygotowywała tradycyjne produkty i potrawy z gęsiny i karpia. Część praktyczną poprzedził wykład z zakresu edukacji regionalnej „Tradycje kulinarne Krajny”.

W warsztatach uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Łokietka w Lubaszczu: Julia Sołdan, Paulina Gawrych, Sara Staszewska, Olga Kachelska, Nicola Nowak oraz Daniel Komorski.

Materiał: Agnieszka Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)