Dziś mamy 22 stycznia 2020, środa, imieniny obchodzą:

12 grudnia 2019

Walka z piratami drogowymi. Policyjna grupa „SPEED” znów w akcji

fot. Policja Kujawsko-Pomorska

fot. Policja Kujawsko-Pomorska

Policjanci wchodzący w skład grupy „SPEED”, powołanej do walki z # piratami drogowymi, prowadzili wczoraj intensywne działania na terenie drogi krajowej nr 10. Efektem pracy mundurowych z trzech województw: kujawsko–pomorskiego, mazowieckiego i zachodniopomorskiego było ujawnienie 102 wykroczeń w ruchu drogowym i podjęcie kroków restrykcyjnych wobec ich sprawców.

Prędkość i brawura to najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Takowych nie brakuje na krajowej „dziesiątce”, która jest ważną arterią komunikacyjną naszego kraju. Dlatego też wczoraj (11.12.19) w godzinach 9 - 17 policjanci grupy „SPEED” prowadzili w tym miejscu działania. Połączone siły mundurowych z komend województwa kujawsko–pomorskiego (Toruń, Bydgoszcz, Lipno i Nakło), mazowieckiego (Sierpc i Płock) i zachodniopomorskiego (Wałcz) sprawiły, że akcja odniosła oczekiwany skutek prewencyjny, bowiem w tym obszarze podczas jej prowadzenia nie doszło do żadnego wypadku czy kolizji.

Policjanci skontrolowali łącznie 115 pojazdów, spośród których aż 102 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość jazdy. Jeden z kierowców za rażące zlekceważenie obowiązujących w terenie zabudowanym ograniczeń stracił nawet prawo. Policjanci kontrolowali również stan techniczny pojazdów. Za nieprawidłowości w tym zakresie zatrzymali trzy dowody rejestracyjne.

Działania grupy „SPEED” prowadzone są cyklicznie z dużą częstotliwością. Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i inne niebezpieczne manewry.

materiał: kom. Marta Nawrocka/Komenda Miejska Policji w Toruniu

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (12)

  lula, w dniu 12-12-2019 17:45:53 napisał:

  kiedy ruszą brygady speed do łatania dziur w drogach, przecież drogi tez powinny spełniać jakieś parametry, ale tam dowodu nie można zabrać, dlaczego tylko samochody mają być w pełni sprawne, a drogi często niszczą te samochody.

  odpowiedz

  • 3 (7)

  nakielanin, w dniu 12-12-2019 19:34:03 napisał:

  A Speed nie widzi gałęzi wiszących nad głowami na drodze z Nakła przed samą Mroczą i z Nakła do Bydgoszczy przed Łochowicami ?????

  odpowiedz

  • -1 (3)

  Kierowca , w dniu 12-12-2019 19:37:12 napisał:

  Ręce opadają

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Mieszkaniec , w dniu 12-12-2019 20:58:18 napisał:

  Niech te speedy przejada się wieczorem do drążonka! Jaki tam jeździ speed to ręce opadają że policja nie moze go przymknąć!

  odpowiedz

  • 1 (5)

  obruszony, w dniu 12-12-2019 21:27:23 napisał:

  A może ten tzw. "SPEED" przejedzie się wieczorem po Nakle ? Jeździ tu jakiś debil po 22 lub 23 ? Drift sobie urządza, a co na Policja Nakielska ? NO NIC ! Jeżdżą tylko w dzień , bo nocy się boją?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Siłownia
Test amortyzatorów
Sprzedaż opon
Krzesło młodzieżowe
Nowe stylizacje
Zabiegi odmładzające
MEBLE PIOTR PASIEKA
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)