Dziś mamy 21 września 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

29 lipca 2021

W trosce o bezpieczeństwo. Policyjna akcja na drodze krajowej nr 10

fot. KPP w Nakle

fot. KPP w Nakle

Wczoraj na drodze krajowej nr 10 policjanci nakielskiego referatu ruchu# drogowego prowadzili działania pn.: „Kaskadowy pomiar prędkości”. Akcję zorganizowano w trosce o bezpieczeństwo użytkowników trasy.

Wczoraj (28.07.21) na drodze krajowej nr 10 przebiegającej przez powiat nakielski, policjanci „drogówki” prowadzili działania pn.: „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich głównym celem było zapobieganie wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

Kontrole kaskadowe są prowadzone na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim odcinku drogi.

Na krajowej „dziesiątce” w powiecie nakielskim mundurowi skontrolowali 59 aut, ujawniając 42 wykroczenia. Tych związanych bezpośrednio z przekroczeniem dozwolonej prędkości, funkcjonariusze ujawnili 32. Kierowcy, którzy złamali przepisy musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi i nie obyło się bez mandatów. Kontrolowana trasa była bezpieczna, a podczas działań, nie doszło na niej do żadnego zdarzenia drogowego.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (4)

  Kolo, w dniu 29-07-2021 23:47:22 napisał:

  "Troska o bezpieczeństwo" - taa, szukanie kasy dla Kłamczuszka Mateuszka. Budżet się nie spina, więc trwają wzmożone akcje pozyskiwania funduszu... czekam na upadek tego (nie)rządu, który nastąpi z przytupem.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Kierowca, w dniu 01-08-2021 19:51:14 napisał:

  W tej policji same akcje. Cel zawsze ten sam....., a wypadków wciąż tyle samo. Może by tak w mieście posuszyć trochę? Szybciej by nałapali i blisko do komendy. Polecam ul.Jackowskiego. Aż dziw że jeszcze nikt nie wjechał do straży. Tak grzeją niektórzy.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa stanu surowego
Sprawdzanie świateł
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Meble młodzieżowe systemowe
MEBLE PIOTR PASIEKA
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Remonty mieszkań
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)