Dziś mamy 19 sierpnia 2018, niedziela, imieniny obchodzą:
02 sierpnia 2018

W rocznicę Powstania Warszawskiego. Wiązanki i znicze w miejscu pamięci

fot. K. Potoczna

fot. K. Potoczna

Z okazji 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w miejscowości Orle, Burmistrz Miasta i # Gminy Mrocza - Leszek Klesiński wraz z Sekretarzem Miasta i Gminy Mrocza - Zygmuntem Gliszczyńskim złożyli okolicznościową wiązankę kwiatów oraz zapalili znicze przy tablicy memoratywnej, upamiętniającej poległych w patriotycznej walce o wolną Polskę - Iwonę i Andrzeja Dunajewskich oraz Marię z rodu Koczorowskich.

Powstanie Warszawskie to największa akcja zbrojna Polskiego Państwa Podziemnego w czasie okupacji niemieckiej. Wybuchło 1 sierpnia 1944 roku o godzinie 17:00 i trwało 63 dni. W powstańczych zmaganiach zginęło około 150 tys. osób.

materiał: K. Potoczna 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Szafy przesuwne
Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Fotokubek klasyczny
19,90PLN
Gimnastyka korekcyjna
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Dziś Wielki Dzień Pszczół. Urząd Statystyczny przygotował infografikę

8 sierpnia obchodzimy Wielki Dzień Pszczół. Z tej okazji Główny Urząd Statystyczny #przygotował infografikę, z której możemy dowiedzieć się kilku informacji na temat pszczelarzy i produkcji miodu w Polsce.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)