Dziś mamy 20 października 2018, sobota, imieniny obchodzą:
02 sierpnia 2018

W rocznicę Powstania Warszawskiego. Wiązanki i znicze w miejscu pamięci

fot. K. Potoczna

fot. K. Potoczna

Z okazji 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w miejscowości Orle, Burmistrz Miasta i # Gminy Mrocza - Leszek Klesiński wraz z Sekretarzem Miasta i Gminy Mrocza - Zygmuntem Gliszczyńskim złożyli okolicznościową wiązankę kwiatów oraz zapalili znicze przy tablicy memoratywnej, upamiętniającej poległych w patriotycznej walce o wolną Polskę - Iwonę i Andrzeja Dunajewskich oraz Marię z rodu Koczorowskich.

Powstanie Warszawskie to największa akcja zbrojna Polskiego Państwa Podziemnego w czasie okupacji niemieckiej. Wybuchło 1 sierpnia 1944 roku o godzinie 17:00 i trwało 63 dni. W powstańczych zmaganiach zginęło około 150 tys. osób.

materiał: K. Potoczna 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Przewóz krajowy
Budowa stanu surowego
Drobne naprawy
Koloryzacja - nowoczesne techniki
Metkownice
od 179PLN
Meble kuchenne
BIURKA
Deska elewacyjna
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)