Dziś mamy 17 stycznia 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

03 maja 2018

W rocznicę Konstytucji 3 Maja. Mieszkańcy wspólnie nieśli flagę

fot. MM

fot. MM

3 maja w całej Polsce organizowane są uroczystości z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. # Świętowano także w Mroczy.

Trzeciomajowe uroczystości rozpoczęły się od zbiórki pocztów sztandarowych przed remizą OSP, skąd przemaszerowano do kościoła pw. Świętego Mikołaja w Mroczy - odprawiono tam mszę świętą w intencji Ojczyzny.

Po zakończeniu mszy, poczty sztandarowe udały się do hali widowiskowo-sportowej. Pocztom sztandarowym towarzyszyli mieszkańcy Mroczy, którzy nieśli rozłożoną wcześniej 50-metrową flagę Polski. Do hali wprowadzono poczet flagowy, po czym odśpiewano hymn i podniesiono flagę narodową.

Oficjalną część uroczystości rozpoczął Leszek Klesiński – To ważne wydarzenie, ważne święto dla nas wszystkich. Podobnie jak w poprzednich latach, zgromadziliśmy się tutaj, by uczcić rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, pierwszej europejskiej konstytucji, która przygotowana była przez ludzi, którym na sercu leżało dobro ojczyzny. Dzisiejsza uroczystość wpisuje się także w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – mówił burmistrz Mroczy.

Następnie, w części sportowo-rekreacyjnej, wystąpili zawodnicy Szkoły Walki „RAION” pod nadzorem trenerki Malwiny Szopiery. Młodzi karatecy wywarli spore wrażenie na publiczności, która ich wyczyny nagradzała gromkimi brawami. Po tym występie, burmistrz Leszek Klesiński oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy Andrzej Brzóska wręczali nagrody za następujące osiągnięcia:

Marcelinie Jeszke, Weronice Mazur, Marcelinie Madzińskiej, Mikołajowi Madzińskiemu, Filipowi Dymińskiemo, Antoniemu Kopeć, Hubertowi Kopeć Wiktorii Gawlik, Mateuszowi Witkowiczowi, Agacie Leper, Kindze Leper, Julii Łuczyk, Helenie Radziejewskiej, Dawidowi Rusinkowi oraz Jakubowi Rusinkowi - za osiągnięcie wysokich wyników sportowych i zdobycie medalu podczas XIII Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami

Malwinie Szopierze - za prowadzenie Mroteckiej oraz Witosławskiej Sekcji Szkoły Walki „RAION” z Rynarzewa oraz przygotowanie zawodników do XII Otwartych Mistrzostw Polski w Karate Tsunami, podczas których osiągnęli bardzo dobre wyniki.

Patrycji Pochowskiej - za zajęcie 1 miejsca podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zapasach Kobiet (15-17 lat), która odbyła się w dniach 9-11 marca 2018 roku w Łukowie.

Fabianowi Fettnerowi - za zdobycie tytułu laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Informatyki organizowanego przez kujawsko-pomorskiego Kuratora Oświaty.

Część sportowo-rekreacyjna zakończyła się występem pokazowym strong-manów, potocznie zwanych siłaczami - Kacpra Sobczaka oraz Mariusza Pachuta. Rolę konferansjera podczas uroczystości pełnił dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji Marian Wiśniewski.

Oceń artykuł: 6 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (12) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  Ania , w dniu 03-05-2018 19:14:22 napisał:

  Czy Pani B prosiła A raczej krzyczała o zdjęcie butów A o szpileczkach nie wspomnę bo od tego jest!@!!!

  odpowiedz

  • 0 (0)

  mroczek, w dniu 03-05-2018 21:12:47 napisał:

  Widzę, że trochę ludzi się bawiło :). Czyżby w Mroczy znów bez krytyki? Co się dzieje?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Basia, w dniu 03-05-2018 21:45:34 napisał:

  Pustki że wiatr hula

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (1)

  Mag, w dniu 03-05-2018 21:51:43 napisał:

  Podziwiam, że ludziom się chce. A proboszcz nie świętuje? Chyba o coś obrażony. Rynek naprawiają i trzeba jechać samochodzikiem kilka metrów dalej? A już wiem. Impreza w porze obiadowe. Jak tak można!!! Rynek rozkopany, obiadu zjeść nie można, burmisrz nie poprosił o poświęcenie Strony manów?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  lol, w dniu 03-05-2018 21:55:07 napisał:

  Zmiana spodni na rude

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Basia, w dniu 04-05-2018 07:10:49 napisał:

  Byłam !!!!!! dlatego pozwoliłam sobie napisać brawo dla władz

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (2)

  Ja, w dniu 04-05-2018 12:33:17 napisał:

  Jaka konstytucja 3 Maja,? Przecież jej juz dawno nie ma

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Lj, w dniu 04-05-2018 17:20:58 napisał:

  To przecież rok wyborczy burmistrz się lansuje a radni pchają się do zdjęć

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Zz, w dniu 05-05-2018 21:32:08 napisał:

  Mizernie z frekwencją osób funkcyjnych z urzędu.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Drukarka fiskalna Epson
2950PLN PROMOCJA 2 LATA GWARANCJIPLN
Siłownia
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
MEBLE PIOTR PASIEKA
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)