Dziś mamy 21 lipca 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

16 czerwca 2019

W Nakle się udało. Mrocza również wprowadzi stawkę zerową?

Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy Jarosław Odrobiński zwrócił się do burmistrza #Leszka Klesińskiego z interpelacją dotyczącą wprowadzenia w strefie płatnego parkowania stawki zerowej dla honorowych Zasłużonych Dawców Krwi. Dobry pomysł?

Przypomnijmy, w lutym takowa interpelacja wpłynęła do burmistrza Sławomira Napierały od jednego z radnych Rady Gminy Nakło i została rozpatrzona pozytywnie. Co warte odnotowania, tego typu ulgi obowiązują już także w miastach naszego województwa takich jak Brodnica, Bydgoszcz, Grudziądz, Inowrocław i Włocławek. Czy Mrocza dołączy do tego grona? Okaże się w najbliższym czasie.

Interpelację w sprawie wprowadzenia w strefie płatnego parkowania stawki zerowej dla honorowych dawców krwi 10 czerwca złożył Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy Jarosław Odrobiński. - W imieniu krwiodawców - mieszkańców Miasta i Gminy Mrocza zwracam się z prośbą o rozważenie i pozytywne rozpatrzenie wniosku - czytamy  - Przyjęcie przez władze samorządowe tej ulgi byłoby symbolicznym podziękowaniem z ich strony dla osób, które bezinteresownie ratują ludzkie życie i zdrowie. Ten symboliczny wręcz w skali gminy gest finansowy byłby wyróżnieniem dla nich i jednocześnie zachętą dla następnych osób chcących włączyć się w akcję oddawania krwi - podkreślił Odrobiński.

Co ważne, stawka zerowa obowiązywałaby tylko zasłużonych honorowych dawców krwi (na podstawie legitymacji) mieszkających na terenie miasta i gminy Mrocza.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Zachęcamy do wyrażenia swojej opinii.

Ankieta

Stawka zerowa za parkowanie dla honorowych dawców krwi w Mroczy. Dobry pomysł?

 • Tak
  82.9%
 • Nie
  10.5%
 • Nie mam zdania
  6.7%


Oceń artykuł: 9 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • -7 (7)

  kardynalen, w dniu 16-06-2019 11:53:10 napisał:

  Weź Panie Odrobiński zajmij się poważnymi problemami. Parkowanie na 1h kosztuje bodajże 2zł. Niech pan wymyśli coś co rzeczywiście pomoże mieszkańcom miasta.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (2)

  Wiesław, w dniu 17-06-2019 05:33:24 napisał:

  NAJPIERW ZBUDUJCIE PARKING WIĘKSZY BO DO TEJ PORY TO NIE MA ZA CO PŁACIĆ TO JEST KPINA

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  Stef, w dniu 23-06-2019 00:07:05 napisał:

  Myślę że powinno być.Jestem za. Jestem myślę jedynym zasłużonym honorowym dawcą szpiku odznaczonym medalem i chociaż tyle powinno byc.Ten kto nie ma to niech się...... Mieszkaniec bliskiej okolicy

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zabieg parafinowy
Kwasy...
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
Zabiegi odmładzające
Meble pokojowe
Botox i wypełniacze
Modne aranżacje
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)