Dziś mamy 26 stycznia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

07 stycznia 2020

W 101 rocznicę wybuchu powstania. Delegacje złożyły wiązanki

fot. Ewelina Musiał

fot. Ewelina Musiał

5 stycznia obchodzimy rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. W tym roku była #to 101. rocznica. Z tej okazji delegacje zebrały się na Placu Wolności aby złożyć okolicznościowe wiązanki. Złożono również kwiaty pod tablicą memoratywną na ul. Łabędzkiego. Następnie odbyła się msza św.

Dziękujemy za przybycie delegacjom: Urzędu Miasta i Gminy Mrocza, Rady Miejskiej w Mroczy, Starostwa Powiatu Nakielskiego oraz Rady Powiatu Nakielskiego, Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/19 Koło w Mroczy im. ppor. Franciszka Borzycha, Koła Polskiego Stronnictwa Ludowego, Przedstawicieli Oświaty z Gminy Mrocza, Banku Spółdzielczego oraz Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy.

Materiał:  Ewelina Musiał

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 5 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)