Dziś mamy 21 maja 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

15 marca 2019

WDK zostanie przebudowany. Powstanie punkt przedszkolny i biblioteka

W części budynku Wiejskiego Domu Kultury w Witosławiu powstanie biblioteka i #punkt przedszkolny. Nie zabraknie także placu zabaw. Gmina Mrocza już szuka wykonawcy.

Remont obejmie korytarz, bibliotekę, dwa magazyny książek i szatnię, które zostaną adaptowane na punkt przedszkolny (dla 21 dzieci) wraz z szatnią oraz pomieszczeniem higieniczno sanitarnym. Natomiast pomieszczenie punktu pocztowego tj.: WC, korytarz, poczta i zaplecze zostaną przekształcone na bibliotekę wraz z WC i wiatrołapem. W ramach inwestycji wykonana zostanie instalacja wodociągowa oraz wewnętrzna instalacja elektryczna.

Ponadto powstanie plac zabaw. W tym celu wykonanych zostanie szereg prac, czyli wyrównanie terenu i wykonanie nawierzchni trawiastej, wykonanie ogrodzenia panelowego, wstawienie bramy przesuwnej, a następnie montaż zestawu zabawowego wieża ze zjeżdżalnią spiralną, tablicą kółko i krzyżyk oraz tablicą do malowania, a także montaż huśtawki metalowej podwójnej, bujaka konik, auta na sprężynach, piaskownicy z bali, karuzeli krzyżowej czteroramiennej i lokomotywy. Nie zabraknie kosza na śmieci, tablicy informacyjnej i dwóch ławek. Powierzchnia zajęta przez plac zabaw wyniesie ok. 207 m2.

Całość ma zostać wykonana do 26 lipca 2019 roku. Obecnie gmina Mrocza poszukuje wykonawcy prac.

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    hajmaj, w dniu 19-03-2019 21:18:52 napisał:

    Fantastycznie! A wiadomo, czy punkt przedszkolny będzie znowu spędem dzieci w każdym wieku, czy powstaną jakieś grupy, chociażby dla 3 i4 latków, żeby maluszki nie przeszkadzały starszakom w nauce i odwrotnie?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
Zabieg parafinowy
Kalkulatory
od 6,90PLN
Drobne naprawy
Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Masaż leczniczy
Meble pokojowe
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)