Dziś mamy 19 marca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

15 marca 2019

WDK zostanie przebudowany. Powstanie punkt przedszkolny i biblioteka

W części budynku Wiejskiego Domu Kultury w Witosławiu powstanie biblioteka i #punkt przedszkolny. Nie zabraknie także placu zabaw. Gmina Mrocza już szuka wykonawcy.

Remont obejmie korytarz, bibliotekę, dwa magazyny książek i szatnię, które zostaną adaptowane na punkt przedszkolny (dla 21 dzieci) wraz z szatnią oraz pomieszczeniem higieniczno sanitarnym. Natomiast pomieszczenie punktu pocztowego tj.: WC, korytarz, poczta i zaplecze zostaną przekształcone na bibliotekę wraz z WC i wiatrołapem. W ramach inwestycji wykonana zostanie instalacja wodociągowa oraz wewnętrzna instalacja elektryczna.

Ponadto powstanie plac zabaw. W tym celu wykonanych zostanie szereg prac, czyli wyrównanie terenu i wykonanie nawierzchni trawiastej, wykonanie ogrodzenia panelowego, wstawienie bramy przesuwnej, a następnie montaż zestawu zabawowego wieża ze zjeżdżalnią spiralną, tablicą kółko i krzyżyk oraz tablicą do malowania, a także montaż huśtawki metalowej podwójnej, bujaka konik, auta na sprężynach, piaskownicy z bali, karuzeli krzyżowej czteroramiennej i lokomotywy. Nie zabraknie kosza na śmieci, tablicy informacyjnej i dwóch ławek. Powierzchnia zajęta przez plac zabaw wyniesie ok. 207 m2.

Całość ma zostać wykonana do 26 lipca 2019 roku. Obecnie gmina Mrocza poszukuje wykonawcy prac.

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meblościanka z oferty firmy FADOME
Kanapa
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Baterie
od 0,90PLN
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Kalkulatory
od 6,90PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)