Dziś mamy 21 lutego 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

28 stycznia 2019

VIII kolejka Nakielskiej Ligi Siatkówki. Trzy spotkania zakończone tie-breakiem

27 stycznia w sali ZSŻŚ rozegrano ósmą kolejkę Nakielskiej Ligi Siatkówki.# Odbyły się cztery spotkania, a trzy z nich zakończyły się tie- breakiem.

Olimpia – Stowarzyszenie Sympatyków Siatkówki Bydgoszcz 1:2 (25:20, 26:28, 10:15)

Poranny mecz był starciem niepokonanego w tym sezonie zespołu SSS Bydgoszcz z Olimpią. Ci pierwsi zebrali tylko pięcioosobowy skład, zaś nakielanie wzmocnieni zostali powracającym do drużyny Przemysławem Brukwickim. Na samym początku inicjatywę przejęli gracze SSS, napędzani przez niezwykle skutecznego Denysa Marchenkę, ale im dłużej trwała gra, tym częściej do głosu dochodzili rywale. Dobra gra środkiem pozwoliła im odrobić straty i wyjść na prowadzenie w końcówce. W niej zawodnicy z Bydgoszczy pogubili się, w konsekwencji przegrywając seta do 20. W drugiej odsłonie Olimpia kontynuowała dobra passę i zaczęła dominować na boisku. Skrupulatnie wykorzystywała niepełny skład przeciwników, wygrywała już 23:17 i 24:20. Ekipa SSS wydawała się być już pogodzona z porażką, jednak wtedy na zagrywce pojawił się Marchenko i odrzucił Olimpię od siatki. Przy stanie 24:23 miała miejsce długa, widowiskowa akcja z wieloma obronami, która padła łupem Sympatyków. To był moment zwrotny w tym meczu. Drugą partię ostatecznie wygrali bydgoszczanie, w tie- breaku również, głównie dzięki dobrym serwisom Filipa Adlera, kontrolowali boiskowe wydarzenia. Zwyciężyli 15:10 i ciągle pozostają niepokonani. W przyszłą niedzielę zmierzą się w meczu na szczycie z Juniorami, który zadecyduje o tym, która z tych drużyn zakończy rundę zasadniczą na pierwszym miejscu. Olimpię czeka zaś starcie z Atomowymi Bykami, które będzie miało duże znaczenie dla sytuacji w tabeli w okolicach miejsc 4-6. Dziś w tym stojącym na wysokim poziomie spotkaniu najskuteczniejszy był Marchenko- 18 punktów, a u przegranych Bartosz Ksobiech- 11.

Pol-Ast Bydgoszcz – Mrocza 0:2 (22:25, 13:25)

W starciu dwóch zespołów zamykających tabelę faworytem zdawali się być mroczanie, głównie dlatego, że zgromadzili pełny skład. Pol-Ast wystąpił w pięcioosobowym zestawieniu. Potwierdził to niemrawy początek w wykonaniu bydgoszczan, jednak w połowie pierwszej partii przy zagrywce Waldemara Krzemińskiego zdołali oni niespodziewanie zbudować przewagę (15:11). Po czasie dla Mroczy gra się wyrównała, ale ciągle to Pol-Ast przeważał. Ostatni raz jego prowadził przy stanie 22:21, a kolejne cztery punkty na swoje konto zapisali mroczanie. Mogli się cieszyć z pierwszego wygranego seta w tym sezonie. Zawdzięczali to głównie dobrej grze w obronie i asekuracji, a także małej liczbie błędów- w tym secie zepsuli zaledwie jedną zagrywkę. Kolejna odsłona już całkowicie przebiegała pod ich dyktando. Jedyny słabszy moment mieli na początku, gdy stracili pięciopunktową przewagę. Potem jednak sprawy w swoje ręce wziął Paweł Smolarz, który zaserwował cztery asy i zakończył zabawę w tym secie. Mrocza pewnie dowiozła przewagę do końca i zainkasowała trzy oczka do tabeli. Jednak nadal plasuje się na ostatnim miejscu w rozgrywkach. Okazję do poprawienia pozycji będzie miała już w następnej kolejce, w ciekawym spotkaniu z Lupus Team. Najwięcej punktów uzbierał Włodzimierz Nowicki z Mroczy – 8.

NTS Kadeci – Stara Gwardia NTS 1:2 (22:25, 28:26, 12:15)

Wydawało się, że Stara Gwardia nie powinna mieć większych kłopotów z pokonaniem swoich następców w szeregach NTS-u. Młodzież postawiła jednak twarde warunki i nie zamierzała tak łatwo się poddawać. W pierwszej odsłonie żadna z drużyn nie odskoczyła rywalom na więcej niż dwa oczka do momentu, gdy na zagrywce pojawił się Waldemar Wnuk z Gwardii. Zaserwował trzy asy, a jego ekipa zanotowała długą, siedmiopunktową serię, która okazała się decydująca. Przeciwnicy zdołali nieco podreperować wynik, ale faworyci pewnie zwyciężyli do 22. W drugiej Kadeci zagrali znacznie lepiej w ataku, zdobywali o wiele więcej punktów ze swoich akcji niż jeszcze przed chwilą. Dzięki temu zmusili Gwardię do większego wysiłku, jednak to właśnie starsi zawodnicy odskoczyli w końcówce i mieli piłki meczowe przy stanie 24:21. Wówczas powtórzyła się sytuacja z meczu Olimpia - SSS. Mateusz Grudziński zaserwował asa, do tego doszły błędy w ataku i zrobiło się po 24. Kadeci nie zamierzali pasować, a seta zakończył udaną zagrywką świetny tego dnia Jakub Kiersznicki. Tie- break stał się faktem- w nim jednak Gwardziści skupili się i nie pozwolili rywalom na wygraną. Skutecznie kończyli ataki ze skrzydeł i dobrze rozegrali kluczowe akcje tej partii. Zwyciężyli do 12, a Kadeci musieli obejść się smakiem. Gwardia straciła jednak nawet matematyczne szanse na zajęcie drugiego miejsca w tabeli. Pozostała im walka o trzecie miejsce na koniec rundy zasadniczej. Najwięcej punktów zdobyli Grudziński i Dawid Chmara – po 13.

Lupus Team Sicienko – NTS Kadeci 1:2 (29:27, 13:25, 15:17)

Kadeci rozgrywali w tę niedzielę dwa spotkania. W drugim ich rywalem był Lupus Team Sicienko, bezpośredni rywal w walce o fazę play- off. Zapowiadało się wyrównane starcie, co znalazło potwierdzenie w przebiegu pierwszego seta. Gracze z Sicienka przeważali w nim na siatce, kończyli więcej piłek, a atak rozkładał się u nich niemal idealnie równomiernie. Z kolei wśród Kadetów punktował w zasadzie tylko duet Grudziński- Jaruzal. Nie przeszkodziło to jednak im w toczeniu wyrównanej walki z „Wilkami”. Doszło do wyrównanej końcówki, oba zespoły miały swoje okazje, a ostatecznie to przyjezdni cieszyli się z wygranej. Grali długimi fragmentami naprawdę nieźle, popełniali znacznie mniej błędów własnych niż zazwyczaj, a w trudnych chwilach nie zawodził Arkadiusz Kaluska. Kontynuowali to w kolejnym secie, ale tylko do czasu. W drugiej części tej partii ich gra się posypała, zaczęli mieć problem zwłaszcza z przyjęciem - od stanu 11:12 zdołali ugrać ledwie dwa oczka. Na zagrywce w szeregach Kadetów szalał wręcz Kiersznicki, który zdobył w tym elemencie pięć punktów w tej odsłonie (w sumie rekordowe dziewięć). Aby wyłonić zwycięzcę, znów potrzebny był tie- break. Początkowo to Lupus Team dominował, ale później seria ich zepsutych serwisów pomogła rywalom wrócić do gry. W końcówce gra toczyła się punkt za punkt, a wojnę nerwów zakończył Kiersznicki- oczywiście asem. Kadeci zagrali dobre zawody i zasłużyli na pochwały od trenera. Z kolei zawodnicy z Sicienka stracili szanse na awans do play- off, ale dziś, grając w zmienionym- odpowiednim- ustawieniu, zaprezentowali się chyba najlepiej w sezonie. Szkoda, że dobra forma przyszła tak późno… U pokonanych trzech graczy- Rzepka, Miękczyński i Kaluska- zanotowało po osiem oczek, a u zwycięzców wyróżnił się ponownie Grudziński- 13.

MVP VIII kolejki: Jakub Kiersznicki (NTS Kadeci)