Dziś mamy 24 sierpnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

22 listopada 2018

Uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Dzieci przygotowały przedstawienie

fot.pow

fot.pow

Dnia 21 listopada nowo przyjęte dzieci z Przedszkola Miejskiego# w Mroczy zostały uroczyście pasowane na przedszkolaka. Jest to tradycyjna impreza przedszkolna, która odbyła się już po raz kolejny w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Mroczy.

W tym roku jednak uroczystość ta miała charakter patriotyczny w związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się oficjalnym powitaniem przedszkolaków i gości przez Panią Dyrektor Grażynę Stachowską. Zanim dzieci zostały przyjęte w poczet przedszkolaków, pokazały cząstkę swoich umiejętności artystycznych. Najmłodsza grupa „Motylki” po dwumiesięcznym pobycie w przedszkolu, ku zaskoczeniu wszystkich, potrafiła już recytować wiersze oraz śpiewać piosenki. Maluszki na scenie stały dumnie i radośnie. Był to dowód na zakończenie okresu adaptacyjnego, a rozpoczęcie okresu radosnych lat pobytu w przedszkolu. Dla maluszków również wystąpiły dzieci ze starszych grup wiekowych. Grupa średnia, czyli „Wiewiórki”, przedstawiły program słowno – muzyczny związany z naszą miejscowością. Najstarsza grupa „Zajączków” przedstawiła program, który krótko zobrazował historię odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pasowania, olbrzymim, magicznym ołówkiem, dokonała Pani Dyrektor życząc dzieciom sukcesów i zadowolenia z pobytu w przedszkolu. Na pamiątkę tej wyjątkowej uroczystości dzieci, które w tym roku były pasowane na przedszkolaka otrzymały dyplomy. Dla wszystkich dzieci zaś przygotowane były ordery upamiętniające 100 – lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po występach artystycznych i uroczystym pasowaniu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego organizowanego przez wychowawczynię "Wiewiórek" p. Danutę Majcherczak pt. "W rodzinnym obiektywie".  Na zakończenie uroczystości dzieci i wszyscy goście zostali poczęstowani słodkościami przygotowanymi przez rodziców. Wszystkim, którzy pomogli przy organizacji tego wydarzenia serdecznie dziękujemy.

materiał: Przedszkole Miejskie w Mroczy.

Oceń artykuł: 80 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (4)

  Rodzic, w dniu 22-11-2018 14:28:58 napisał:

  Uroczystosć super,ale nagrody tylko wciaz dla wybranych dzieci co rodzice sa w radzie....a zdjecia po trzy ujecia tych samych dzieci a innych wogule.

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Innyrodzic, w dniu 22-11-2018 14:39:35 napisał:

  Każde dziecko biorące udział w konkursie zostało nagrodzone, wystarczy się troszkę wysilic i wziąć z dzieckiem udział e konkursie

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fale radiowe - przeciwzmarszczkowe
Nowe stylizacje
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Budowa domu pod klucz
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Kalkulatory
od 6,90PLN
0

Mała architektura. Niewielkie elementy o dużym znaczeniu

Ogrodowe elementy dekoracyjne znajdują zastosowanie nie tylko w# przestrzeni miejskiej, ale również w indywidualnych aranżacjach wokół domu.

(czytaj więcej)
0

Nieudana podróż samolotem. Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie # notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Jak pielęgnować oczy noworodka? Co powinniśmy zrobić?

Tuż po urodzeniu dzieci często borykają się z zaczerwienionymi białkami oczu, podrażnionymi # spojówkami i opuchniętymi powiekami.

(czytaj więcej)