Dziś mamy 29 maja 2020, piątek, imieniny obchodzą:

22 listopada 2018

Uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Dzieci przygotowały przedstawienie

fot.pow

fot.pow

Dnia 21 listopada nowo przyjęte dzieci z Przedszkola Miejskiego# w Mroczy zostały uroczyście pasowane na przedszkolaka. Jest to tradycyjna impreza przedszkolna, która odbyła się już po raz kolejny w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Mroczy.

W tym roku jednak uroczystość ta miała charakter patriotyczny w związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się oficjalnym powitaniem przedszkolaków i gości przez Panią Dyrektor Grażynę Stachowską. Zanim dzieci zostały przyjęte w poczet przedszkolaków, pokazały cząstkę swoich umiejętności artystycznych. Najmłodsza grupa „Motylki” po dwumiesięcznym pobycie w przedszkolu, ku zaskoczeniu wszystkich, potrafiła już recytować wiersze oraz śpiewać piosenki. Maluszki na scenie stały dumnie i radośnie. Był to dowód na zakończenie okresu adaptacyjnego, a rozpoczęcie okresu radosnych lat pobytu w przedszkolu. Dla maluszków również wystąpiły dzieci ze starszych grup wiekowych. Grupa średnia, czyli „Wiewiórki”, przedstawiły program słowno – muzyczny związany z naszą miejscowością. Najstarsza grupa „Zajączków” przedstawiła program, który krótko zobrazował historię odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pasowania, olbrzymim, magicznym ołówkiem, dokonała Pani Dyrektor życząc dzieciom sukcesów i zadowolenia z pobytu w przedszkolu. Na pamiątkę tej wyjątkowej uroczystości dzieci, które w tym roku były pasowane na przedszkolaka otrzymały dyplomy. Dla wszystkich dzieci zaś przygotowane były ordery upamiętniające 100 – lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po występach artystycznych i uroczystym pasowaniu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego organizowanego przez wychowawczynię "Wiewiórek" p. Danutę Majcherczak pt. "W rodzinnym obiektywie".  Na zakończenie uroczystości dzieci i wszyscy goście zostali poczęstowani słodkościami przygotowanymi przez rodziców. Wszystkim, którzy pomogli przy organizacji tego wydarzenia serdecznie dziękujemy.

materiał: Przedszkole Miejskie w Mroczy.

Oceń artykuł: 115 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (4)

  Rodzic, w dniu 22-11-2018 14:28:58 napisał:

  Uroczystosć super,ale nagrody tylko wciaz dla wybranych dzieci co rodzice sa w radzie....a zdjecia po trzy ujecia tych samych dzieci a innych wogule.

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Innyrodzic, w dniu 22-11-2018 14:39:35 napisał:

  Każde dziecko biorące udział w konkursie zostało nagrodzone, wystarczy się troszkę wysilic i wziąć z dzieckiem udział e konkursie

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Remonty mieszkań
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
Meble w kolorze Dąb Szary Sonoma / Brązowy Połysk
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Tonery Directions
27PLN
Baterie
od 0,90PLN
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)