Dziś mamy 22 października 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

22 listopada 2018

Uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Dzieci przygotowały przedstawienie

fot.pow

fot.pow

Dnia 21 listopada nowo przyjęte dzieci z Przedszkola Miejskiego# w Mroczy zostały uroczyście pasowane na przedszkolaka. Jest to tradycyjna impreza przedszkolna, która odbyła się już po raz kolejny w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Mroczy.

W tym roku jednak uroczystość ta miała charakter patriotyczny w związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się oficjalnym powitaniem przedszkolaków i gości przez Panią Dyrektor Grażynę Stachowską. Zanim dzieci zostały przyjęte w poczet przedszkolaków, pokazały cząstkę swoich umiejętności artystycznych. Najmłodsza grupa „Motylki” po dwumiesięcznym pobycie w przedszkolu, ku zaskoczeniu wszystkich, potrafiła już recytować wiersze oraz śpiewać piosenki. Maluszki na scenie stały dumnie i radośnie. Był to dowód na zakończenie okresu adaptacyjnego, a rozpoczęcie okresu radosnych lat pobytu w przedszkolu. Dla maluszków również wystąpiły dzieci ze starszych grup wiekowych. Grupa średnia, czyli „Wiewiórki”, przedstawiły program słowno – muzyczny związany z naszą miejscowością. Najstarsza grupa „Zajączków” przedstawiła program, który krótko zobrazował historię odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pasowania, olbrzymim, magicznym ołówkiem, dokonała Pani Dyrektor życząc dzieciom sukcesów i zadowolenia z pobytu w przedszkolu. Na pamiątkę tej wyjątkowej uroczystości dzieci, które w tym roku były pasowane na przedszkolaka otrzymały dyplomy. Dla wszystkich dzieci zaś przygotowane były ordery upamiętniające 100 – lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po występach artystycznych i uroczystym pasowaniu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego organizowanego przez wychowawczynię "Wiewiórek" p. Danutę Majcherczak pt. "W rodzinnym obiektywie".  Na zakończenie uroczystości dzieci i wszyscy goście zostali poczęstowani słodkościami przygotowanymi przez rodziców. Wszystkim, którzy pomogli przy organizacji tego wydarzenia serdecznie dziękujemy.

materiał: Przedszkole Miejskie w Mroczy.

Oceń artykuł: 89 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (4)

  Rodzic, w dniu 22-11-2018 14:28:58 napisał:

  Uroczystosć super,ale nagrody tylko wciaz dla wybranych dzieci co rodzice sa w radzie....a zdjecia po trzy ujecia tych samych dzieci a innych wogule.

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Innyrodzic, w dniu 22-11-2018 14:39:35 napisał:

  Każde dziecko biorące udział w konkursie zostało nagrodzone, wystarczy się troszkę wysilic i wziąć z dzieckiem udział e konkursie

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Narożniki
Koloryzacja - nowoczesne techniki
Fale radiowe - przeciwzmarszczkowe
Zabieg parafinowy
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Grzybobrania czas. Co powinniśmy wiedzieć?

Tylu grzybów w lasach nie było od lat i świadczy o tym fakt, że niemal każda osoba, która udała się do lasu z koszykiem, wraca z nim wypełnionym aż po brzegi grzybami.# Gorący oraz wilgotny wrzesień spowodował tym samym, że grzybiarze mają dosłownie pełne ręce roboty, jednakże oprócz pracy potrzebna jest też podstawowa wiedza związana z rozpoznawaniem grzybów jadalnych i trujących oraz świadomość, że nawet będąc w lesie można otrzymać... mandat.

(czytaj więcej)
0

Przejechał dla Zuzi granicami Polski. Warto działać

Ponad 3 tysiące kilometrów w 35 dni. Taki dystans granicami Polski przejechał na rowerze pan Andrzej Błonk w ramach zorganizowanej przez siebie akcji charytatywnej.# Zebrane w ten sposób pieniądze zasilą konto 5-letniej Zuzi, która potrzebuje ich na dalszą rehabilitację.

(czytaj więcej)