Dziś mamy 28 listopada 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

31 października 2023

Uroczyste pasowanie. Ważny dzień w życiu pierwszoklasistów

fot. UMiG Mrocza

fot. UMiG Mrocza

W piątek, 27 października 2023 roku w Szkole Podstawowej #im. Wojska Polskiego w Mroczy, na Hali Widowiskowo - Sportowej, odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klas pierwszych.

Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość ta miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a szczególnie wśród rodziców.

Na piątkową ceremonię przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza Pan Jarosław Okonek, Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy - Łukasz Piotrowski, Dyrektor Banku Spółdzielczego w Koronowie oddział w Mroczy Pan Piotr Marosz, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Anita Wydef,  Wicedyrektor Szkoły Pani Beata Wiśniewska, a także Rodzice Pierwszoklasistów. Sześćdziesięciu pięciu pierwszoklasistów z czterech klas pierwszych, ubranych w stroje galowe, niecierpliwie oczekiwało na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia.

Uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej rozpoczęła się wystąpieniem wicedyrektor szkoły Pani Agaty Dziameckiej, która powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów. Następnie ciepłe i miłe słowa skierował do pierwszoklasistów i ich Rodziców Pan Burmistrz Jarosław Okonek. Życzył pierwszoklasistom, aby zdybywanie wiedzy i odkrywanie swoich talentów było dla nich wielką i ciekawą przygodą.

Dzieci z  klas pierwszych przygotowywały się, do tej najważniejszej dla nich uroczystości, od początku roku szkolnego, pod okiem swoich wychowawczyń: Pani Lidii Talarczyk i Pani Ewy Wiśniewskiej  oraz  Pani Barbary Tadych i Pani Magdaleny Zmudzińskiej. Uczyły się pilnie wierszy, piosenek i wytrwale ćwiczyły podczas prób.

Podczas uroczystości uczniowie klasy pierwszej wraz ze starszymi przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego  przedstawili program artystyczny, w którym spotkali się z Piórnikiem, Ołówkiem , Książką i Tornistrem. Wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, matematyczne i muzyczne. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała wicedyrektor szkoły Pani Agata Dziamecka. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki.

W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy. Uczniom klas pierwszych złożyła również życzenia przewodnicząca Samorządu Szkolnego zapewniając o pomocy i wsparciu starszych kolegów i koleżanek.

Następnie Pani Magdalena Murach poprowadziła uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na czytelników Biblioteki Szkolnej. Dzieci miały okazję posłuchać opowieści o prawdziwej przyjaźni i wzajemnej pomocy. Złożyły też przyrzeczenie i stały się pełnoprawnymi czytelnikami Biblioteki Szkolnej.

Ukoronowaniem aktu pasowania na ucznia i czytelnika było wręczenie pamiątkowych dyplomów, książek, zakładek do książek oraz  worków z niespodziankami ofiarowanymi dzieciom przez Przewodniczącą Rady Rodziców we współpracy z Bankiem Spółdzielczym w Koronowie oddział w Mroczy. We wręczaniu prezentów pomagał niezawodny BANKUŚ. Nie zabrakło też słodkich upominków od Pana Burmistrza.

Po zakończeniu uroczystości  Uczniowie klas I wraz z Wychowawczyniami i Rodzicami udali się do klas na świętowanie przy słodkim poczęstunku, przygotowanym  przez Rodziców.

Teraz już jako pełnoprawni  uczniowie z jeszcze większym zapałem,  będą zdobywać wiedzę, rozwijać talenty i poznawać świat.

Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych  sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

Za wszystkie prezenty Pierwszoklasiści składają podziękowania  Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy, Panu Dyrektorowi Banku Spółdzielczego w Koronowie oddział w Mroczy, Panu Burmistrzowi Miasta i Gminy Mrocza, no i oczywiście kochanym Rodzicom.

Źródło: Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Mroczy

Materiał: Joanna Murawiec / UMiG Mrocza

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Jesienne wyprawy kajakowe. "Przyroda jakby zaczarowana"

Złota jesień zagościła w pełni w naszym krajobrazie. Przyroda stała się jakby #zaczarowana. W świecie okrytym jesienną ciszą, nie słychać było zgiełku aktualnych ludzkich problemów pełnych tragedii i sensacji. Można było w pełni wypocząć i zrelaksować się płynąc kajakami po skąpanych złotem opadających liści rzekach i jeziorach.

(czytaj więcej)
0

Nasza psychika jest fundamentem naszego dobrostanu. Zadbaj o zdrowie

Dzisiaj chcemy poruszyć temat, który jest ważny# a równocześnie często zaniedbywany - zdrowie psychiczne. W dzisiejszym zabieganym i stresującym świecie, zapominamy o tym, że to nasza psychika jest fundamentem naszego dobrostanu. Możemy inwestować w karierę, osiągać sukcesy zawodowe i gromadzić bogactwo materialne, ale jeśli zaniedbamy zdrowie psychiczne, to wszystko traci na wartości.

(czytaj więcej)
0

Apel o rozwagę. Policjanci rozdawali kamizelki i elementy odblaskowe

Wczoraj nakielscy policjanci przyłączyli się do obchodów# Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Mundurowi podczas prowadzonych kontroli apelowali do uczestników ruchu o rozsądek i rozwagę.

(czytaj więcej)