Dziś mamy 20 lipca 2019, sobota, imieniny obchodzą:

06 kwietnia 2019

Uczniowskie staże w Grecji. Z wizytą w szkole rolniczej

fot. pow

fot. pow

Kolejny dzień naszego pobytu w Grecji rozpoczęliśmy wizytą w Amerykańskiej Szkole Rolniczej w # Salonikach (American Farm School).

Szkoła została założona na początku XX w. przez mnicha, który przygarnął 10 sierot i wspólnie stworzyli gospodarstwo o areale 1ha. Dziś szkoła posiada 80 ha, na których uprawia się i hoduje wiele gatunków roślin i zwierząt. W szkole realizowane są programy na różnych szczeblach nauczania, począwszy od przedszkolnego, szkołę podstawową, średnią i college. Podczas zajęć  poszerzyliśmy swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną  dotyczącą  uprawy winogron, oliwek i oregano oraz przy wielokierunkowej hodowli zwierząt, począwszy od ślimaków, poprzez kury nioski, indyki, bydło na rzeź oraz krowy mleczne. Mogliśmy poznać tajniki pracy tamtejszej mleczarni, winiarni oraz tłoczni oliwy. Dowiedzieliśmy  się, że drzewo oliwne w starożytności było drzewem świętym i za jego ścięcie groziła kara śmierci. Najstarsze drzewo oliwne w Grecji znajduje się ponoć na Krecie i liczy sobie ponad 2500 lat.

Weterynarze dodatkowo tego dnia  obserwowali strzyżenie psa przez lekarza, obcinanie pazurów u kotki   oraz wykonywali prace porządkowe i pielęgnacyjne w schronisku.

Na zakończenie dnia wybraliśmy się na spacer, aby podziwiać Saloniki nocą.

materiał:  Marika Wawrzyniak – uczennica ZSP w Samostrzelu

Oceń artykuł: 39 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • -2 (6)

    uczeń, w dniu 06-04-2019 22:59:16 napisał:

    Ile można o tym pisać? Nie poprawi to naboru do tej szkoły...

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Wypożyczalnia samochodów
Przewóz krajowy
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
Meble kuchenne
Blacharstwo
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Skup i sprzedaż części
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)