Dziś mamy 24 kwietnia 2019, środa, imieniny obchodzą:

06 kwietnia 2019

Uczniowskie staże w Grecji. Z wizytą w szkole rolniczej

fot. pow

fot. pow

Kolejny dzień naszego pobytu w Grecji rozpoczęliśmy wizytą w Amerykańskiej Szkole Rolniczej w # Salonikach (American Farm School).

Szkoła została założona na początku XX w. przez mnicha, który przygarnął 10 sierot i wspólnie stworzyli gospodarstwo o areale 1ha. Dziś szkoła posiada 80 ha, na których uprawia się i hoduje wiele gatunków roślin i zwierząt. W szkole realizowane są programy na różnych szczeblach nauczania, począwszy od przedszkolnego, szkołę podstawową, średnią i college. Podczas zajęć  poszerzyliśmy swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną  dotyczącą  uprawy winogron, oliwek i oregano oraz przy wielokierunkowej hodowli zwierząt, począwszy od ślimaków, poprzez kury nioski, indyki, bydło na rzeź oraz krowy mleczne. Mogliśmy poznać tajniki pracy tamtejszej mleczarni, winiarni oraz tłoczni oliwy. Dowiedzieliśmy  się, że drzewo oliwne w starożytności było drzewem świętym i za jego ścięcie groziła kara śmierci. Najstarsze drzewo oliwne w Grecji znajduje się ponoć na Krecie i liczy sobie ponad 2500 lat.

Weterynarze dodatkowo tego dnia  obserwowali strzyżenie psa przez lekarza, obcinanie pazurów u kotki   oraz wykonywali prace porządkowe i pielęgnacyjne w schronisku.

Na zakończenie dnia wybraliśmy się na spacer, aby podziwiać Saloniki nocą.

materiał:  Marika Wawrzyniak – uczennica ZSP w Samostrzelu

Oceń artykuł: 39 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • -2 (6)

    uczeń, w dniu 06-04-2019 22:59:16 napisał:

    Ile można o tym pisać? Nie poprawi to naboru do tej szkoły...

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Meble łazienkowe
Fotokubek magiczny
29,90PLN
Stół rozkładany + 6 krzeseł
Fotoobrazy na płótnie
od 48,50PLN
Wulkanizacja
Blacharstwo
Pieczątki Colop
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)