Dziś mamy 20 lipca 2019, sobota, imieniny obchodzą:

05 kwietnia 2019

Uczniowskie staże w Grecji. Dzień trzeci

fot. pow

fot. pow

W kolejnym dniu naszego pobytu w Grecji rolnicy udali się do Parku Narodowego Axios Delta # obejmującego powierzchnię 33.800 hektarów oraz stanowiącego system ujść rzek, bagien, lagun i mieszkań solnych.

Dzięki znacznym zmianom warunków ekologicznych - od upraw rolnych i pól po słone gleby, bagna i wydmy - region ten jest idealnym biotopem dla wielu gatunków dzikich zwierząt. Ucieka tu prawie trzysta gatunków ptaków, z których wiele jest rzadkich i zagrożonych, takich jak avocet, błyszczący ibis, kormoran karłowaty, pelikan dalmatyński i mewa o czarnych głowach. Następnie odwiedziliśmy nowoczesne  130 hektarowe gospodarstwo Kostasa Kravvasa , który w 2016 r. przejął kierownictwo swojej rodzinnej farmy i zajmuje się uprawą ryżu. W  swojej działalności przyjął techniki „Precision Farming”, inwestując znaczne środki w precyzyjne maszyny rolnicze oraz wykorzystując zdjęcia satelitarne i mapy cyfrowe do nawożenia i opryskiwania. Na zakończenie obejrzeliśmy hodowlę małży.

Weterynarze  wykonali badanie kontrolne Amstafa o imieniu ROKO. Po pobraniu krwi zdezynfekowali ranę, zaaplikowali krople przeciwko kleszczom, dokonali pomiaru masy ciała zwierzęcia.  Obserwowali  wykonane przez lekarza weterynarii płukanie błony śluzowej nosa. Dokonali  pobrania krwi oraz przygotowali preparaty mikroskopowe w celu przeprowadzenia badania rozmazu krwi. Oglądali wykwity skórne psa oraz zdjęcie rentgenowskie złamanej przedniej kończyny kota. Szczególnym doświadczeniem  była obserwacja kastracji kocura oraz sterylizacja kotki . Ciekawość ich zwrócił 21-dniowy embrion.  Asystowali  przy strzyżeniu psa . W schronisku natomiast wykonywali prace pielęgnacyjne, wyprowadzali psy na spacer, układali dawki pokarmowe i podawali je.       

Atrakcją kulturalną tego dnia było zwiedzenie Muzeum fotograficznego znajdującego się w porcie.

materiał:  Aleksandra Brzykcy – uczennica ZSP w Samostrzelu

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 35 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)