Dziś mamy 24 kwietnia 2019, środa, imieniny obchodzą:

05 kwietnia 2019

Uczniowskie staże w Grecji. Dzień trzeci

fot. pow

fot. pow

W kolejnym dniu naszego pobytu w Grecji rolnicy udali się do Parku Narodowego Axios Delta # obejmującego powierzchnię 33.800 hektarów oraz stanowiącego system ujść rzek, bagien, lagun i mieszkań solnych.

Dzięki znacznym zmianom warunków ekologicznych - od upraw rolnych i pól po słone gleby, bagna i wydmy - region ten jest idealnym biotopem dla wielu gatunków dzikich zwierząt. Ucieka tu prawie trzysta gatunków ptaków, z których wiele jest rzadkich i zagrożonych, takich jak avocet, błyszczący ibis, kormoran karłowaty, pelikan dalmatyński i mewa o czarnych głowach. Następnie odwiedziliśmy nowoczesne  130 hektarowe gospodarstwo Kostasa Kravvasa , który w 2016 r. przejął kierownictwo swojej rodzinnej farmy i zajmuje się uprawą ryżu. W  swojej działalności przyjął techniki „Precision Farming”, inwestując znaczne środki w precyzyjne maszyny rolnicze oraz wykorzystując zdjęcia satelitarne i mapy cyfrowe do nawożenia i opryskiwania. Na zakończenie obejrzeliśmy hodowlę małży.

Weterynarze  wykonali badanie kontrolne Amstafa o imieniu ROKO. Po pobraniu krwi zdezynfekowali ranę, zaaplikowali krople przeciwko kleszczom, dokonali pomiaru masy ciała zwierzęcia.  Obserwowali  wykonane przez lekarza weterynarii płukanie błony śluzowej nosa. Dokonali  pobrania krwi oraz przygotowali preparaty mikroskopowe w celu przeprowadzenia badania rozmazu krwi. Oglądali wykwity skórne psa oraz zdjęcie rentgenowskie złamanej przedniej kończyny kota. Szczególnym doświadczeniem  była obserwacja kastracji kocura oraz sterylizacja kotki . Ciekawość ich zwrócił 21-dniowy embrion.  Asystowali  przy strzyżeniu psa . W schronisku natomiast wykonywali prace pielęgnacyjne, wyprowadzali psy na spacer, układali dawki pokarmowe i podawali je.       

Atrakcją kulturalną tego dnia było zwiedzenie Muzeum fotograficznego znajdującego się w porcie.

materiał:  Aleksandra Brzykcy – uczennica ZSP w Samostrzelu

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 35 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)