Dziś mamy 21 maja 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

26 listopada 2018

Turyści na spotkaniu z Armenią - Perłą Kaukazu. Uczniowie smakowali tradycyjnych przysmaków

fot. pow

fot. pow

22 listopada na zaproszenie nauczycieli przedmiotów turystycznych i geograficznych# odbyła się wyjątkowa i oryginalna lekcja geografii nt. "Armenia - Perła Kaukazu". O tym egzotycznym dla uczniów kraju opowiadały p. Lusine Hovhannisyan oraz p. Narine Maloyan.

Młodzież klas pierwszych ZSP im. S. Staszica w Nakle nad Notecią kształcących się w zawodzie technik obsługi turystycznej pozyskała wiele cennych informacji o tym dziesięć razy mniejszym niż Polska  kraju.  Dzięki atrakcyjnym filmom i prezentacji przyszli pracownicy biur podróży poznali bogatą historię i kulturę Armenii.

Uczniowie mieli również okazję "posmakować"  tego pięknego kraju, ponieważ bohaterki wystąpienia zadbały o ormiański, tradycyjny poczęstunek jaki jest m.in.: lavash - ormiański chleb w formie placków, ser -  mrchna bun oraz sudżuk - wytwarzany z soku winogron, mąki i orzechów włoskich aromatyczny, słodki przysmak.

Zdjęcia i ciekawe opowieści oraz ormiański poczęstunek  były nieocenionym uzupełnieniem i podsumowaniem lekcji geografii. Młodzież słuchała z wielkim zainteresowaniem, a na koniec wyraziła nadzieję na kolejne spotkanie.

Materiał: Karol Lizak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)