Dziś mamy 21 lutego 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

11 lipca 2018

Turniej o Puchar Borów Tucholskich. Dobra passa Jana Rosińskiego

foto: powierzone

foto: powierzone

7 lipca Jan Rosiński wziął udział w XII turnieju szachowym o Puchar Borów Tucholskich, który został # rozegrany w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Tucholi.

Zawody rozegrano na dystansie 9 rund w tempie 12 minut na partię dla każdego zawodnika+4 sekundy za ruch. Organizatorem i głównym sędzią mistrzostw był znany tucholski działacz szachowy Piotr Jarosz.

Warto odnotować, że w zmaganiach wystąpił arcymistrz Mirosław Grabarczyk. Bardzo wysoki poziom turnieju potwierdza także udział mistrzów międzynarodowych, mistrza krajowego oraz kandydatów na mistrzów krajowych. Jan Rosiński może uznać swój występ w tak silnych rozgrywkach za bardzo udany. Co prawda pierwsze 2 rundy były przeciętne, ale już od 3 rundy zawodnik Feniksa wszedł w mistrzostwa z impetem. Mroczanin w trzeciej rundzie niespodziewanie pokonał Renatę Szczepocką-Kiełbatrowską, która posiada kategorię szachową I+ i ranking FIDE 1355.

W czwartej rundzie Jan Rosiński sprawił kolejną dużą niespodziankę pokonując Zygmunta Doraua, który posiada kategorię szachową II+ i ranking FIDE 1460. Dobra passa trwała dalej, co mroczanin potwierdził w kolejnej rundzie, gdzie pokonał Eryka Kiełbatrowskiego, którego ranking FIDE wynosi 1432. Jan Rosiński dołożył jeszcze cenny remis w ósmej rundzie z posiadaczem II kategorii szachowej Mateuszem Zielonką. W ostatniej rundzie Jan Rosiński zremisował z Włodzimierzem Jastrzębskim, który posiada kategorię szachową II+ i ranking FIDE 1603.

Warto przybliżyć sylwetkę Włodzimierza Jastrzębskiego. Jest to bez wątpienia bardzo ważna postać dla oświaty i szachów w naszym województwie. Włodzimierz Jastrzębski ma na swoim koncie wszystkie tytuły naukowe. Od 1978 roku był doktorem habilitowanym, a od 1990 roku jest profesorem. W latach 1996-2003 sprawował stanowisko szefa Instytutu Historii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz piastował stanowisko dziekana Wydziału Humanistycznego UKW. Za swoje osiągnięcia został odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz Odznaką Honorową za Zasługi dla Miasta Bydgoszczy. Remis z tak wartościowym człowiekiem daje wiele satysfakcji. Właśnie tacy ludzie jak Włodzimierz Jastrzębski pokazują siłę intelektu szachistów. Możliwość zagrania z takim zawodnikiem jest wielkim zaszczytem i dumą.

Warto dodać, że Jan Rosiński dzięki udanym wynikom w tym turnieju zyskał aż 59 punktów do międzynarodowego rankingu FIDE na szachy szybkie. Podsumowując, zawody zostały przeprowadzone wręcz doskonale. Zarówno organizacja i poziom zmagań stały na ogromnym poziomie. Kolejnym powodem do zadowolenia z udziału w tych rozgrywkach jest spotkanie wielu wartościowych ludzi, którzy mają wiele pasji i wyznają piękne wartości, którymi powinniśmy kierować się w życiu codziennym.

materiał: Jan Rosiński

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Drukarki fiskalne Innova
3443PLN PROMOCJAPLN
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Meble kuchenne
Botox i wypełniacze
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
Przypinka z agrafką o śr. 56mm
3,55PLN
Budowa magazynów
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)