Dziś mamy 22 lutego 2020, sobota, imieniny obchodzą:

21 października 2019

Turniej eliminacyjny w tenisie stołowym. Rywalizowano w Chełmnie

fot. UMiG w Mroczy

fot. UMiG w Mroczy

20 października w Chełmnie miały miejsce eliminacje tenisa stołowego do # przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich Sportowców Wiejskich.

Była to pierwsza z czterech rund eliminacyjnych. Startowali uczestnicy z czterech grup wiekowych: młodzik, kadet, junior oraz senior. Zawodnicy, którzy zdobyli jedno z czterech pierwszych miejsc otrzymywali awans do finału.

Gminę Mrocza reprezentowali Hubert Szyc - junior, Mikołaj Szyc oraz Wiktor Belter – seniorzy.

Po zaciętych pojedynkach Hubertowi udało się wywalczyć czwartą pozycję, dzięki czemu zagra w czerwcowych zawodach. Seniorzy wywalczyli piątą oraz szóstą lokatę prezentując wysoki poziom, niewiele zabrakło do awansu.

Następne zawody eliminacyjne już w grudniu. Powodzenia

materiał:
Ewelina Musiał

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)