Dziś mamy 22 maja 2019, środa, imieniny obchodzą:

06 maja 2019

Turniej Szachowy w Żninie. Jan Rosiński uplasował się na 18 miejscu

fot.pow

fot.pow

2 maja Jan Rosiński wziął udział w turnieju szachowym# z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja, który odbył się w Żninie.

Zawody rozegrano na dystansie 7 rund w tempie 15 minut na partię dla każdego zawodnika. Rozgrywki stały na bardzo wysokim poziomie. Do rywalizacji przystąpili m.in. arcymistrz Andrij Maksimenko, mistrz FIDE Marcin Steczek, mistrz krajowy Karol Jaroch, kandydaci na mistrzów krajowych oraz inni mocni zawodnicy. Taka silna obsada zmagań gwarantowała olbrzymie emocje i niezwykle ciekawe partie. Już w pierwszej rundzie Jan Rosiński trafił na bardzo silnego przeciwnika z rankingiem FIDE około 2000 punktów. Mroczanin zdobył pierwsze punkty już w drugiej rundzie, gdzie sprawił dużą niespodziankę w postaci remisu z o wiele wyżej notowanym Mirosławem Chmielewskim, który posiada I kategorię szachową i ranking FIDE 1637. Jeszcze większą niespodziankę Jan Rosiński sprawił w trzeciej partii remisując z Waldemarem Starzyńskim, który posiada kategorię szachową I+ i ranking FIDE 1820. Można śmiało powiedzieć, że była to jedna z najlepszych partii w dotychczasowej karierze Jana Rosińskiego. Zawodnik Feniksa wywalczył w tym starciu nawet przewagę jednego pionka, lecz obaj gracze mieli w końcówce różnopolowe gońce, a taka sytuacja kończy się przeważnie remisem. Warto dodać, że Jan Rosiński odniósł jeszcze 2 wygrane pokonując Grzegorza Podlewskiego w piątej rundzie i Marcina Domińskiego w siódmej rundzie. W końcowej fazie turnieju zdarzyły się też 2 przegrane, ale warto zaznaczyć, że były to partie z niezwykle silnymi zawodnikami m.in. z kandydatem na mistrza krajowego Jarosławem Paprockim (ranking FIDE 2170) oraz z Andrijem Maksimienką Jr (kategoria szachowa I+, ranking FIDE 1879). Jan Rosiński uplasował się na 18. miejscu odnosząc 2 zwycięstwa, 2 remisy i tylko 3 porażki w jednym z najsilniej obsadzonych turniejów w naszym województwie. W zawodach o tak wysokim poziomie jak te każdy punkt jest na wagę złota. Wynik Jana Rosińskiego trzeba z pewnością uznać za udany, ponieważ udało mu się sprawić niespodzianki w partiach z o wiele wyżej notowanymi rywalami, co jest bardzo motywującym czynnikiem do dalszej gry. Kolejnym pozytywnym aspektem jest fakt, że zawodnik Feniksa wyprzedził w klasyfikacji końcowej kilku wyżej notowanych rywali.

materiał: Jan Rosiński

Oceń artykuł: 10 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Makijaż na każdą okazję
Modne aranżacje
Rolery - mezoterapia skóry
Meble łazienkowe
Makijaż ślubny
Meblościanka z oferty firmy FADOME
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)