Dziś mamy 16 kwietnia 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

19 listopada 2018

Trzecia kolejka NTS. Juniorzy na prowadzeniu

18 listopada została rozegrana trzecia kolejka Nakielskiej Ligi Siatkówki. Odbyły się cztery mecze – w # każdym z nich do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były tylko dwa sety.

Pol-Ast Bydgoszcz – Olimpia 0:2 (19:25, 7:25)

W porannym spotkaniu zagrali zawodnicy Olimpii oraz Pol-Ast. Zdecydowanym faworytem byli ci pierwsi, chociaż bydgoszczanie z pewnością liczyli na powtórkę z inauguracji sezonu, kiedy to pokonali utytułowaną Starą Gwardię. Dobrej energii starczyło jednak im tylko na pierwszą połowę pierwszego seta, kiedy to byli w stanie nawiązać równą walkę z przeciwnikami. Trzymali kontakt punktowy do stanu 9:10; potem w polu zagrywki pojawił się Wojciech Świderski i swoim serwisem sprawił duże problemy graczom Pol-Ast. Olimpia zanotowała imponującą serię i nie pozwoliła dogonić się rywalom, wygrywając tę partię do 19. W drugiej dominacja zeszłorocznych wicemistrzów nie podlegała dyskusji. Od samego początku zdominowali przeciwników, pozwalając im na ugrane zaledwie siedmiu oczek. Na siatce w tej odsłonie królował niepodzielnie Wiesław Deba, który wyróżnił się nie tylko trzema skończonymi atakami, ale przede wszystkim aż czterema blokami. Zwycięzcy przeskoczyli do górnej połowy tabeli, a Pol- Ast musi dalej szukać punktów niezbędnych do awansu do fazy play- off. W kolejnej kolejce pauzuje, a za dwa tygodnie czeka go kolejne trudne starcie – tym razem z Juniorami.

Stara Gwardia NTS – Atomowe Byki 2:0 (25:22, 25:23)

Ten pojedynek pretendował do miana hitu kolejki. I nie zawiódł- obie ekipy stworzyły widowisko stojące na wysokim poziomie, być może był to najlepszy mecz trwającego sezonu. Obfitował w wiele wymian, efektownych obron i ataków, kibice można żałować, że nie doszło do tie- breaka. W pierwszej partii inicjatywę od początku przejęli Gwardziści, kąśliwą zagrywką utrudniali Bykom przyjęcie i wyprowadzali zabójcze kontry. Atomowe ambitnie próbowały doprowadzić do remisu, raz po raz zmniejszając straty do jednego, dwóch punktów. Jednak to NTS był skuteczniejszy w ataku (17:8 w tym elemencie) i głównie dzięki temu zdołał odeprzeć napór przeciwników, wygrywając tę ciekawą partię do 22. Kolejna była wyrównana na początku, a od stanu 7:7 serię bloków zanotowały Byki, odjeżdżając rywalom na bezpieczną odległość. W efekcie znakomitej momentami gry całej drużyny Atomowe prowadziły już 19:14 i 22:18. Jednak wtedy, już po raz n-ty w historii ich występów w NLS, coś zacięło się w ich grze. Zaczęły popełniać szkolne błędy (m.in. dotknięcie siatki przy prostym ataku z przechodzącej piłki), podejmować niewłaściwe decyzje, a Gwardia czegoś takiego nie ma w zwyczaju wybaczać. Za chwilę to ona miała piłkę meczową. Wykorzystała ją, niespodziewanie zdołała odwrócić losy seta i zainkasowała komplet punktów do tabeli. Po porażce z Pol-Ast nie może już sobie pozwolić na kolejne straty, jeśli chce liczyć się w walce o czołowe dwie lokaty na zakończenie sezonu zasadniczego. Z kolei Byki po raz kolejny pokazały niemały potencjał, ale znów nie przełożyło się to na wygraną. Chyba trochę im brak mentalności zwycięzców… W szeregach Gwardii najwięcej oczek uzbierał znany duet Chmara- Marach- po 7, a u przegranych Jan Kwasigroch- 9.

Lupus Team Sicienko – NTS Juniorzy 0:2 (11:25, 11:25)

Trzecie spotkanie tego dnia było bardzo jednostronne. Występujący w nie najsilniejszym składzie Lupus Team nie podjął walki w starciu z wyżej notowanym rywalem. Oba sety wyglądały bardzo podobnie- było niewiele dłuższych akcji, Juniorzy rozbijali przeciwników zagrywką, a zawodnicy z Sicienka punkty zdobywali głównie po błędach rywali. W rezultacie mecz skończył się, zanim jeszcze się na poważnie rozkręcił. Widać było, że „Wilki” od samego początku nie wierzyły w zwycięstwo i przegrały ten pojedynek już na starcie. Z kolei Juniorzy pewnie kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa, a końca ich serii na razie nie widać. Najwięcej punktów zdobył Antoni Kwasigroch- 12.

NTS Kadeci – Stowarzyszenie Sympatyków Siatkówki Bydgoszcz 0:2 (21:25, 22:25)

Ekipa Kadetów mierzyła się w ostatnim meczu trzeciej kolejki z niepokonanym SSS Bydgoszcz. Warto podkreślić, że ci drudzy z tygodnia na tydzień kompletują coraz lepszy skład i wyrastają na kandydata do czołowych miejsc. Kadeci natomiast przystąpili do tego spotkania uskrzydleni prestiżową sobotnią wygraną z Chemikiem Bydgoszcz w lidze wojewódzkiej (choć gwoli ścisłości należy dodać, że występują tam w nieco innym składzie). Przez całą pierwszą partię o krok, dwa z przodu byli siatkarze z Bydgoszczy. Przyjmujący Filip Adler i Denys Marchenko zapewniali im o wiele większą siłą ognia w ataku, Kadeci mieli też problemy z odbiorem serwisów rywali. Dzięki dobrej organizacji gry NTS zdołał utrzymywać kontakt z rywalami, jednak nie na tyle skutecznie, by wygrać seta- SSS zwyciężyło w nim do 21. W kolejnej partii Sympatycy znów prezentowali się lepiej, ale w jej środku skuteczne ataki skrzydłowych Kadetów Bartosza Jaruzala i Mateusza Wałoszyńskiego pozwoliły im wrócić do gry. W końcówce popełnili jednak trzy błędy z rzędu w zagrywce, co okazało się kluczowe dla losów tej odsłony, przegranej przez nich do 22. Bydgoszczanie kontynuują dobrą passę, wygrali trzeci mecz z rzędu bez straty seta, a Kadetów za tydzień czeka kolejny trudny sprawdzian- tym razem z Atomowymi Bykami. Na boisku najlepszy był Marchenko, który zdobył aż 18 oczek.

3. Mateusz Rogaliński (Stara Gwardia NTS) 7 błędów/ 1.0 na seti

Następna IV kolejka rozegrana zostanie za tydzień, w niedzielę 25 listopada. Wyjątkowo mecze rozegrane zostaną od godziny 15:00. Oto rozpiska spotkań:

15:00 SSS Bydgoszcz - Mrocza 16:00 NTS Juniorzy - Stara Gwardia 17:00 Olimpia - Lupus Team 18:00 Atomowe Byki - NTS Kadeci Pauza: Pol-Ast

Organizatorem rozgrywek jest Zespół Obsługi Oświaty i Rekreacji w Nakle nad Notecią.