Dziś mamy 21 sierpnia 2019, środa, imieniny obchodzą:

07 lutego 2019

Trwa kwalifikacja wojskowa. Jako pierwsi wzywani są mężczyźni z gminy Nakło

fot. MM/powierzone

fot. MM/powierzone

Od 4 lutego w powiecie nakielskim trwa kwalifikacja wojskowa. Tego dnia odbyło się oficjalne# otwarcie. Jej zakończenie zaplanowano na 27 lutego – do tego czasu Powiatowa Komisja Lekarska przebada ok. 500 osób!

Tegorocznej kwalifikacji wojskowej podlegają mężczyźni urodzeni w 2000 roku (ok. 470 osób), do tego osoby z roczników starszych, które nie mają ustalonej zdolności do czynnej służby wojskowej (ok. 45 osób) oraz ok. 19 kobiet - są to przeważnie absolwentki szkół o kierunkach przydatnych wojskowości

Terminy stawiania się mężczyzn z poszczególnych gmin oraz kobiet.

04.02 – 08.02 (gmina Nakło)

11.02 – 15.02 (gmina Szubin)

15.02 – 19.02 (gmina Kcynia)

20.02 – 22.02 (gmina Mrocza)

22.02 – 25.02 (gmina Sadki)

26.02 – kobiety z całego powiatu

27.02 – powroty z ekspertyz, rozliczenie kwalifikacji oraz ich zakończenie

Wezwane osoby muszą stawić się przed przedstawicielem burmistrza, Wojskowej Komendy Uzupełnień, oraz Powiatową Komisją Lekarską, która ustala zdolność do czynnej służby wojskowej poszczególnych osób poprzez przyznanie jej jednej z czterech kategorii zdrowia:

Kat. A – Zdolny do czynnej służby wojskowej

Kat. B – Czasowo niezdolny do czynnej służby wojskowej

Kat. D – Niezdolny do czynnej służby wojskowej w czasie pokoju z wyjątkiem niektórych stanowisk służbowych przeznaczonych dla terytorialnej służby wojskowej

Kat. E – trwale i całkowicie niezdolny do czynnej służby wojskowej w czasie pokoju oraz w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny

Powiatowa Komisja Lekarska w Nakle składa się z lekarza (Monika Głuszyńska, Wanda Staszkiewicz, Dariusz Stefaniuk oraz Grzegorz Krzeszowski), pielęgniarki i sekretarza (pracownik starostwa). Komisja swoją pracę wykonuje w  pomieszczeniach Ochotniczej Straży Pożarnej w Nakle od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 14:30. Organizatorem kwalifikacji wojskowej na terenie powiatu nakielskiego jest starosta nakielski.

Oceń artykuł: 4 31

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (12) Zgłoś naruszenie zasad

  • 13 (13)

  nakielanin, w dniu 07-02-2019 09:41:36 napisał:

  Te kwalifikacje to tylko strata czasu i pieniędzy. W jaki sposób niby określana jest zdolność do służby skoro nie robi się podstawowych badań typu badanie krwi, psychologiczne, EKG itp.

  odpowiedz

  • -3 (9)

  ja, w dniu 07-02-2019 13:26:04 napisał:

  Chłopczęta jakieś wystraszone i z pełnymi rajtuzami.Kabaret normalne wojsko zróbcie a nie jakieś zuchy.Zniewieścieją jeszcze bardziej.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -2 (14)

  nakielanin2, w dniu 07-02-2019 16:26:08 napisał:

  Moim zdaniem każdy obywatel (również kobiety) powinny przejść krótkie szkolenie wojskowe, aby wiedzieć jak się zachować w czasie zagrożenia. Wtedy taka komisja może miałaby jakis sens.

  odpowiedz

  • 2 (4)

  wiem, w dniu 07-02-2019 21:15:04 napisał:

  Pamiętajcie o swoich prawach na komisji- wszystkie badania powinny odbywać się wyłącznie przed komisją lekarską, bez obecności urzędników. Tak samo dokumentację medyczną powinien wypełniać lekarz - są to dane wrażliwe, RODO się kłania.

  odpowiedz

  • 1 (3)

  mały , w dniu 08-02-2019 10:59:29 napisał:

  Ciekawe jak sobie poradzi w wojsku Miłowski!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kasa fiskalna Sharp
1844PLN PROMOCJAPLN
Tonery Directions
27PLN
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
Usługi transportowe
Meble młodzieżowe i dziecięce
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Nieudana podróż samolotem. Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie # notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Jak pielęgnować oczy noworodka? Co powinniśmy zrobić?

Tuż po urodzeniu dzieci często borykają się z zaczerwienionymi białkami oczu, podrażnionymi # spojówkami i opuchniętymi powiekami.

(czytaj więcej)