Dziś mamy 26 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

13 lipca 2015

Trudno nie bić braw

fot. PP

fot. PP

Pomost hali sportowej im. Ireneusza Palińskiego w Ciechanowie był miejscem #rozgrywania Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w podnoszeniu ciężarów. Jak zawsze nie mogło się obejść bez zdobyczy medalowych mroteckiego Tarpana.

Przez trzy dni, od 10 do 12 lipca, swoje boje stoczyło 183 zawodniczek i zawodników rocznika 1998-1999. – Nasza reprezentacja składała się z 8 osób – wyjaśnił mrotecki szkoleniowiec Adam Nurkiewicz.

Tarpanowcy swoje starty rozpoczęli już od piątku, 10 lipca. W kategorii do kat. 56 kg. w gronie 15 młodych sztangistów zaprezentował się Dawid Domiński. Turniej zakończył on na 5, klasyfikowanej pozycji, uzyskując 150 kg w dwuboju (67+83). Wygrał Kacper Magielnicki z MULKS Zirve Terespol – 195 kg (90+105).

Niezwykle emocjonującym i medalowym dniem dla zawodników Tarpana była sobota, 11 lipca. Szymon Jurecki, zawalczył w kat. wag. 69 kg o złoto ze zdecydowanym faworytem tych zawodów brązowym medalistą mistrzostw świata juniorów do lat 17 z tego roku z Limy Piotrem Kudłaszykiem (Budowlani Nowy Tomyśl). Ten ostatni co prawda wygrał, ale Jurecki był naprawdę blisko złota. To, ze sobotnie zawody zakończył z brązem medalem na szyi może być może zawdzięczać tylko swojej szarży i ataku podczas rwania ciężaru o wadze 120kg. Było to o 7 kg. więcej niż w pierwszym podejściu, gdzie Jurecki wyrwał 113 kg. Medale zostały jednak rozdane podczas podrzutu. Tu swoje popisy dali Kudlaszczyk oraz Łukasz Łęgowski (Nida Nidzica). Ten drugi był jednak poza zasięgiem Jureckiego i ostatecznie zepchnął go na najniższe miejsce podium.

Walka w kategorii wagowej 77 kg była to esencja spokojnej przewagi Kacpra Kłosa – bezapelacyjna wygrana, który był lepszy od drugiego Przemysława Korneluka (TS Nida Nidzica) i Rafała Cichosza (KKS Włókniarz Konstantynów) o 14 kg, gorącej głowy Łukasza Kwapicha oraz zaciętości Marcina Końca.

I od końca. Po pieszym rwaniu Marcin Koniec zaliczył 85 kg. Spokojnie i bez stresu. Jego podejście do ciężaru o 5 g większego skończyło się... kontuzją nadgarstka. Co nie przeszkodzi mu jednak na to by wystartować w podrzucie. 110 kg. W tej konkurencji przełożyło się na 195 kg. w dwuboju i 14-ta pozycję na 19 startujących.

Łukasz Kwapich – ten w Ciechanowie chciał się z jak najlepszej strony zaprezentować, lecz coś mu nie wyszło. Dwa spalone podejścia do ciężaru o wadze 116 kg przy rwaniu kończyły się rzucanymi z pomostu słowami niecenzuralnymi. Łukasza poniosło. Uspokojony przez trenerów i okiełznany, nie tylko przez jury za trzecim razem zasadniczo bez problemu porodził sobie ze sztangą. Nie był to jednak dobry dzień dla Kwapicha. Po podrzucie 135 kg, nie poradził sobie on z 145 kg, a ze trzeciego podejścia zrezygnował. Zawody zakończył na 6. miejscu.

Kacper Kłos już po rwaniu posiadał doskonałą przewagę nad swoimi konkurentami. W podrzucie ją tylko większym, a swój złoty medal potwierdził 285 kg w dwuboju (125+160).

Prawdziwy show był także w kat. wagowej 85 kg. Po pierwsze - liczba spalonych podejść przez startujących zawodników. Po drugie - ścisła czołówka czyli Kacper Badziągowski z Tarpana Mrocza i Mateusz Skulimowski z MULKS Zirve Terespol. Po rwaniu na prowadzeniu z identycznym wynikiem 135 kg prowadzili Badziągowski i Skulimowski. W podrzucie walka pomiędzy nimi była rewelacyjna. Badziągowski podrzucił 160 kg, Skulimowski o kilogram więcej. Badziągowski 165, ten drugi... kilogram więcej. Mroczanin przy trzeciej próbie spasował na 168 kg. Zawodnik z Terespola także. Ostatecznie Badziągowski z 300 kg w dwuboju zakończył walkę ze srebrnym medalem i wygraną w kat. Sinclaira – 300 pkt. Dodajmy, że Kacper Kłos w tym zestawieniu zajął drugie miejsce – 285 pkt.

Niedziela, 12 lipca, czyli ostatni dzień zawodów przyniosła mroteckiej ekipie jeszcze jeden brąz. Zdobył go, wracający na pomost po kontuzji, Patryk Kulski w kat. wagowej + 94 kg. Komplet zaliczonych podejść w rwaniu oraz podrzucie i 283 kg w dwuboju (125+157) dało mu środkowe miejsce na podium. Wygrał Jakub Wegrzyn z Wisły Puławy (10 kg. lepszy od Kulskiego), zaś trzecie miejsce należało do Mateusza Sokołowskiego ze Znicza Biłgoraj (6 kg mniej niż mroczanin). W kat wagowej 94 kg. 225 kg w dwuboju (98+127) Jakuba Gołembiewskiego dało mu 6. lokatę. Tu konkurs wygrał Marcin Izdebski (LKS Orlęta Łuków) uzyskując wynik 291 kg (131+160).

W klasyfikacji klubowej mrotecki Tarpan zdobył 46 pkt – 2.miejsce. Lepszy był tylko biłgorajski Znicz – 52 pkt. Trzecia pozycja przypadła Budowlanym Nowy Tomyśl – 25 pkt.

Mrotecki, trenecki tercet czyli Sławomir Zawada, Adam Nurkiewicz oraz Dariusz Kulski sportowy sprawdzian swoich wychowanków ocenił pozytywnie. – To jest sport. Można powiedzieć, że może byłoby i lepiej, ale w naprawdę w przypadku startów Kłosa i Badziągowskiego trudno nie bić braw – skwitował całość Sławomir Zawada.

Oceń artykuł: 20 17

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    absolwent, w dniu 13-07-2015 13:51:32 napisał:

    Błąd na błędzie.. kto to pisał?

    odpowiedz

    • 2 (2)

    xxx, w dniu 13-07-2015 21:20:51 napisał:

    chwalicie te ciężary aż do znudzenia jest tyle dyscyplin innych i ciekawszych. Dajcie szanse innym dzieciom na inne dyscypliny sportowe , a wiem że można .Nie wszyscy się widzą w tym sporcie pomóżcie tez innym w promowaniu innych dyscyplin

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 2 (2)

    yyy, w dniu 14-07-2015 00:19:46 napisał:

    Panie Prezesie brawa faktycznie jak najbardziej zasłużone, szczególnie dla trenerów, ale kształtowanie postawy sportowca to cel nadrzędny i takie zachowanie jak jednego z zawodników należy jak najszybciej korygować, aby nie przynosił więcej wstydu klubowi, który ogromną pracą wyrobił już sobie dobrą markę.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Konstrukcje stalowe
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Zaproszenia
4,00 zł PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
0

Najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto jeść śniadanie?

Śniadanie to najważniejszy posiłek# w ciągu dnia. Dzięki niemu dostarczamy organizmowi węglowodany, które są źródłem energii.

(czytaj więcej)
0

Sprawdzono jakość handlową jaj. Jakie nieprawidłowości stwierdzono?

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów #Rolno-Spożywczych (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej jaj, przeprowadzonej w IV kwartale 2023 r. w sklepach spożywczych i innych punktach sprzedaży detalicznej na terenie całego kraju.

(czytaj więcej)
0

Zmień swoje dotychczasowe nawyki. Serce kocha sport

Systematyczna aktywność fizyczna jest podstawą# zdrowego stylu życia. Małymi krokami spróbuj zmienić swoje dotychczasowe nawyki.

(czytaj więcej)
0

Poranne ćwiczenia strażaków. Udział wzięło pięć zastępów

W czwartek, 25 kwietnia w godzinach rannych strażacy #prowadzili ćwiczenia na obiekcie przy ulicy Kcyńskiej w Szubinie.

(czytaj więcej)