Dziś mamy 26 października 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

19 września 2021

Trampkarze i młodzicy osiągają sukcesy. Mają już za sobą kilka meczów

fot. pow.

fot. pow.

Po drużynach Trampkarzy i Młodzików do rozgrywek KPZPN dołączyły# kolejne drużyny młodzieżowe stowarzyszenia Feniks Mrocza.

Dzięki wsparciu z funduszy Gminy Mrocza na rozwój sportu w roku 2021 oraz darczyńców, do rywalizacji zgłoszone zostały również grupy Orlika (trener Wiesław Śmieliński) oraz Żaka (trener Arkadiusz Król).

Zawody w kategorii Żak odbywają się w formie zabawy, bez tabel i zapisywanych wyników. Jest to bardzo dobre posunięcie ze strony związku piłkarskiego, gdyż uczy gry w piłkę w formie zdrowej rywalizacji bez presji wygranych. Trener Król prowadzi zajęcia w każdy poniedziałek i środę o godz. 17.00 na mroteckim orliku i zaprasza chętnych z roczników 2013 i 2014 do udziału w zajęciach. Drużyna ma za sobą już 2 turnieje: w Nakle i Potulicach na których rywalizowała z lokalnymi zespołami.

Zespół Orlika ma za sobą udział w 3 turniejach. Chłopcy reprezentowali naszą gminę na zawodach w Sępólnie, Lnianie a ostatnio byli gospodarzami. Drużyna na wszystkich odbytych dotychczas turniejach grała ze zmiennym szczęściem, ale zawsze przywoziła dobre rezultaty i zdobycz punktową.

Na ostatnim "mroteckim turnieju" Orlicy przegrali z Wdą Świecie 1-3, zremisowali z Wisłą Strzelce 1-1 i wygrali z Kamionką Kamień Kr 5-2.

Skład drużyny z ostatnich zawodów: Kacper Kania, Jakub Jóżwiak, Kamil Kruszyński, Tomasz Król, Adam Siuzdak, Sebastian Nawrot, Ksawery Król, Marcel Splitt, Marcel Landowski, Miłosz Książek, Grzegorz Bruski, Stanisław Świtalski, Dorian Kluczyński, Kacper Rymaszewski, Marcel Olejnik.

W ostatnim tygodniu zespół Młodzików pauzował. Ostatnim meczem drużyny, była potyczka w Kcyni, którą zawodnicy wygrali 3-0

Drużyna Trampkarza na wyjeździe wysoko wygrała z Dębem Potulice, a wart podkreślenia jest debiut w tym meczu, 3 piłkarzy z zespołu młodzika.

Zarówno Młodzicy, jak i Trampkarze zajmują dotychczas 2 miejsce w swoich grupach i mamy nadzieję, że po przyszłym weekendzie się to nie zmieni.

Materiał: Marcin Klebs - LUKS Feniks Mrocza

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Dziecko nie chce iść do szkoły. Co powinno zaniepokoić rodziców?

Problem odmowy przez dziecko pójścia do szkoły zazwyczaj nie pojawia się# 1 września. Dochodzi do tego najczęściej kilka tygodni później. Dla ustalenia prawidłowej diagnozy zachowania dziecka bardzo ważne są zarówno moment jego pełnej odmowy chodzenia do szkoły, jak i rozwój całej historii.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)