Tętniąca życiem Gacówka Pałucka. To już piąta edycja festiwalu tradycji!
fot. MM
Gacówka Pałucka stworzona przez #Michałą Gackę oraz Patrycję Cywińską-Gackę okazała się po raz kolejny miejscem organizacji tradycyjnego już festiwalu tradycji pn. "Pałukowisko". To już piąta edycja tego niezwykle klimatycznego wydarzenia.
Pałukowisko rozpoczęło się dokładnie o godz. 13:00, a na przybyłych czekały warsztaty tworzenia ogromnych kwiatów z bibuły, które poprowadziła Marzena Zawichrowska. Od tej samej godziny na teren Gacówki Pałuckiej zwitały również uwielbiane zwłaszcza przez najmłodszych - alpaki. Był to jednak dopiero początek atrakcji. Od godz. 14:00 czynny był plac zabaw w starym stylu prowadzony przez Justynę Makarewicz, a także warsztaty malowania toreb, które prowadziła Justyna Permus-Sałańska. Czynna była również wystawa Antoniego Ziemniaka i Andrzeja Łuszpińskiego, gdzie można było zobaczyć miniatury maszyn parowych.
W dalszej kolejności - począwszy od godziny 15:00 zaplanowano wiele innych atrakcji, jak chociażby kącik naukowca (Kacper Gacka), warsztaty zielarskie (Maria Gumul), wycieczka do lasu pt. "Lasy i gobliny - leśna przygoda" (Joanna Porębska).
O godz. 17:00 rozpoczną się natomiast warsztaty śpiewu z zespołęm SVAHY, a godzinę później przyjdzie czas na część koncertową. Wystąpią: Zespół Regionalny Pałuki, Marta Bejma z zespołem oraz zespół Chrust.
Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie dla Powiatu nakielskiego „Wszystko dla nas”. Partnerem imprezy jest Fundacja PVE Dobra Energia, natomiast Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki oraz przewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Elżbieta Piniewska.
Impreza odbyła się dzięki otrzymanemu dofinansowaniu ze strony Starostwa Powiatowego w Nakle, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Przewodniczącej Sejmiku Województwa, Banku Spółdzielczego w Kcyni, Fundacji PVE Dobra Energia.
Patronat naukowy nad imprezą objął Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK, a wydarzenie swoim nieocenionym wsparciem wspomogło również Koło Gospodyń Wiejskich „Pokolenia” ze Studzienek.
Galeria
Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Korzystaj ze smaków lata i jesieni. Włącz do diety morele
Korzystaj z bogactwa barw i smaków jakie dają nam# lato i jesień. Codziennie do swojej diety włączaj kolorowe owoce i warzywa. Każdy kolor to inne składniki.
(czytaj więcej)Szkolenia na poligonach. Duże wyzwanie logistyczne
Żołnierze 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej #(8.K-PBOT) są w trakcie 14-dniowych szkoleń zintegrowanych na poligonach. Tego typu zgrupowania są podsumowaniem rocznego etapu szkolenia żołnierza terytorialnej służby wojskowej (TSW).
(czytaj więcej)Kolejna edycja Szlachetnej Paczki. Trwa rekrutacja wolontariuszy
Szlachetna Paczka wciąż rekrutuje wolontariuszy# do najbliższej edycji tego programu społecznego. W województwie kujawsko-pomorskim brakuje jeszcze 258 osób. To od liczby wolontariuszy zależy ilu rodzinom w potrzebie pomoże Paczka w tym roku. Nadal możesz się zgłosić, wchodząc na stronę szlachetnapaczka.pl. Wolontariusze Szlachetnej Paczki: Agnieszka, Seweryn, Sylwia i Karolina opowiadają, dlaczego warto.
(czytaj więcej)Dzień Czytania Książek. Przenosiny do innej rzeczywistości
6 września obchodzimy# Dzień Czytania Książek.
(czytaj więcej)
Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad
Ela, w dniu 11-08-2024 20:35:41 napisał:
odpowiedz
Aga, w dniu 12-08-2024 10:31:37 napisał:
odpowiedz
Uczestnik, w dniu 12-08-2024 11:48:41 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!