Dziś mamy 1 czerwca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

08 kwietnia 2020

Terytorialsi dostarczają przyłbice ochronne. Zostały przekazane szpitalom

fot. Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej

fot. Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej

Terytorialsi z 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, im. gen. bryg. Elżbiety #Zawackiej, ps. „Zo” dostarczają przyłbice ochronne do miejsc, w których są najbardziej potrzebne.

Od tygodnia dzięki inicjatywie i pomysłowości podmiotów zewnętrznych, takich jak Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, czy chociażby spontanicznej inicjatywy mieszkanki Inowrocławia, Terytorialsi rozwożą przyłbice do najbardziej potrzebujących miejsc.

Grupa wolontariuszy (profil na FB) „Przyłbice Inowrocław i okolice” jest inicjatywą grupy mieszkańców z Inowrocławia i okolic lokalnych przedsiębiorców, którzy wspólnie podejmują działania mające na celu wsparcie i pomoc lokalnej społeczności.

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy wykorzystując swój potencjał naukowy i technologiczny od tygodnia produkuje przyłbice ochronne, aby wesprzeć regionalną służbę zdrowia i służby publiczne w walce z koronawirusem.

Przyłbice są wycinane na ploterach laserowych i ręcznie składane. Równolegle uzupełnieniem tej produkcji jest druk 3D. Do 2 kwietnia wyprodukowano 535 specjalistycznych masek ochronnych, które zostały przekazane bydgoskim szpitalom (…)”- zaznacza rzecznik prasowy UTP w Bydgoszczy.

Terytorialsi zabezpieczają te działania poprzez transportowanie i przekazywanie przyłbic ochronnych do szpitali i jednostek służb zdrowia.

Od 18 marca br. Wojska Obrony Terytorialnej prowadzą pierwszą w historii ogólnopolską operację przeciwkryzysową pod kryptonimem „Odporna Wiosna”. Jej celem jest łagodzenie skutków kryzysu oraz wzmocnienie odporności na kryzys społeczności lokalnych. W ramach „Odpornej Wiosny” terytorialsi dostarczają żywność i leki, wspierają służby sanitarne
i samorząd terytorialny, współpracują z ośrodkami pomocy społecznej i Caritasem, wspierają rodziny personelu medycznego, kombatantów, osoby starsze i przebywających w kwarantannie, oddają krew oraz prowadzą infolinię wsparcia psychologicznego.

Każdego dnia w bezpośrednie działania zaangażowanych jest blisko 3 tys. żołnierzy WOT. Kolejnych blisko 22 tys. pozostaje w podwyższonej, 12-godzinnej gotowości do działania.

Materiał: kpt. dr Diana WARCHOCKA oficer prasowy 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo”

Oceń artykuł: 4 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (4)

  szeregowy, w dniu 08-04-2020 12:58:41 napisał:

  Selfie musi być.A co tam.ładne mamuśki.

  odpowiedz

  • 4 (6)

  1410, w dniu 08-04-2020 14:36:33 napisał:

  zabezpieczanie poprzez transportowanie, dlaczego ci ludzie nie dostali jeszcze medali? to kpina

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  Tomek, w dniu 08-04-2020 22:15:28 napisał:

  Brawo WOT!!!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
Drukarka filskalna Novitus DEONe
2290 nettoPLN
Kasy fiskalne Datecs
1200PLN PROMOCJAPLN
Kanapa
Sprawdzanie geometrii kół
Kasa fiskalna ONLINE FAREX PRO300
1299PLN PROMOCJAPLN
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)