Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

05 września 2015

Tego miejsca się nie zapomina

fot. DW

fot. DW

Już po raz ósmy mogli spotkać się absolwenci Zespołu Szkół Ponadpostawowych im. W. Witosa # w Samostrzelu.

Tym razem, spotkanie odbyło się z okazji 70-tej rocznicy powstania szkoły. Była to okazja do refleksji, wzruszeń, powrotu do szkolnej przyjaźni.

Od godziny 9:00 uczestnicy zjazdu mogli się zarejestrować, aby następnie wziąć udział w mszy świętej.

Uroczyste obchody 70-lecia szkoły w Samostrzelu rozpoczęły się w południe, w auli placówki. Na początek staropolskim tańcem przywitał wszystkich działający przy Nakielskim Ośrodku Kultury Zespół Pieśni i Tańca Krajna.

Szczególnie gorąco przywitano absolwentów seniorów z rocznika 1959: Aleksandrę Bąk (Jasiczek), Adama Dixa, Edmunda Gołatę, Stanisława Góralczyka, Kazimierza Lewandowskiego, Helenę Woźniak (Polkowską), Waleriana Woźniaka. Ciepło przywitano także Jana Jagodzińskiego, który obchodził złoty jubileusz uzyskania świadectwa dojrzałości.

Do zebranych przemówiła obecna dyrektor szkoły Małgorzata Ciechanowska.- Witamy Was w progach tej szkoły, która na zawsze pozostanie waszą szkołą. - powiedziała. Głos zabrał także starosta nakielski Tomasz Miłowski, który objął patronat nad dzisiejszymi wydarzeniami.

Na scenie wystąpiła jedna z uczennic tutejszej szkoły Malwina Pater, która wykonała piosenkę Etty James pt. "At last", a także zespół ludowy Młoda Krajna.

Absolwenci po części oficjalnej zwiedzali szkołę i wspominali razem minione czasy. W jednej z sal przygotowano wystawę, za tytułowaną "Są ludzie, czasy, miejsca, których się nie zapomina".

Ważnym akcentem było odsłonięcie tablicy upamiętniającej 70-lecie ZSP w Samostrzelu. Odsłonięcia tablicy, poświęconej przez księdza Krzysztofa Wiśniewskiego, dokonała najstarsza z absolwentek szkoły - Helena Woźniak.

Organizatorami zjazdu byli: Lidia Bembnista, Ryszard Brauer, Hanna Czelińska, Annda Dawidowicz, Jacek Deba, Piotr Jaworski, Henryk Jankowski, Michalina Kowalska, Ewa Makowska, Franciszek Mulik, Renata Mulik, Halina Olędzka, Michał Piszczek, Ewa Sapichowska, Artur Serwiński, Dorota Szarwińska, Barbara Szukalska, Antoni Wilkowski.

Wieczorem wszyscy wezmą udział w balu, na którym na pewno nie zabraknie dobrej zabawy, wspomnień jak i wzruszeń.

Oceń artykuł: 113 101

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Prawdziwy test umiejętności. Zgrupowanie zwane "pętlą taktyczną"

Żołnierze kompanii logistycznej #8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy w minionych 14 dniach odbywali szkolenie zintegrowane na poligonie w Łojewie, pomyślnie zakończyli końcowy egzamin podsumowujący znajomość wojskowej wiedzy praktycznej doskonalonej podczas tego zgrupowania poligonowego zwany „pętlą taktyczną”.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)