Dziś mamy 20 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

08 października 2018

Tarpan Mrocza nie zwalnia tempa. Piąte zwycięstwo z rzędu

W 7 kolejce sezonu 2018/2019 Tarpan Mrocza podejmował na własnym boisku Piaski Bydgoszcz.

Początek spotkania pokazał, że seria zwycięstw mroteckiej drużyny nie była dziełem przypadku. Gospodarze mieli stuprocentową okazję już w 2 minucie meczu, jednakże po zamieszaniu w polu karnym gości piłka trafiła tylko w poprzeczkę. W pierwszej połowie sędzia pokazał dwie żółte kartki. Pierwszą za ostry faul wślizgiem w nogi przeciwnika otrzymał zawodnik Tarpana Jacek Pyszka, natomiast drugą za niepotrzebne dyskusje z sędzią ukarany został piłkarz Piasków Dominik Walczak.

Druga połowa obfitowała w sporą ilość akcji ofensywnych. Tym razem kilka minut po jej rozpoczęciu idealną okazję na otwarcie wyniku zaprzepaścił zawodnik Piasków Bydgoszcz, który znalazł się w wyśmienitej sytuacji sam na sam z bramkarzem. Ostatecznie piłkarz w tylko dla siebie wiadomy sposób fatalnie przestrzelił i piłka, zamiast znaleźć się w siatce bramki gospodarzy, poleciała obok niej. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i boleśnie przekonał się o tym świetnie dysponowany tego dnia bramkarz gości. W 56 minucie obrona bydgoskiej drużyny zachowała się zbyt statycznie we własnym polu karnym i mimo wcześniejszej fenomenalnej interwencji Roberta Sperskiego (Piaski Bydgoszcz), bramkę po dobitce zdobył Szymon Becker (Tarpan Mrocza).

W drugiej części spotkania sędzia pokazał tylko jedną żółtą kartkę. Za taktyczny faul przy wyprowadzaniu kontrataku przez przyjezdnych ukarany został piłkarz gospodarzy Arkadiusz Lemke, który chwilę później zrehabilitował się za swoje niesportowe zachowanie podwyższając wynik spotkania na 2:0. 45-letni Robert Sperski po raz kolejny popisał się bramkarską paradą, jednak ponownie zabrakło asekuracji ze strony obrońców. W końcówce spotkania piłkarze Tarpana mogli pokusić się o podwyższenie wyniku, lecz zabrakło im odrobiny precyzji i szczęścia przy wykańczaniu akcji.

Grę drużyny gospodarzy krótko podsumował trener i jednocześnie zawodnik miejscowych Jacek Pyszka – Pierwsza połowa poszła nie po naszej myśli, ale w drugiej było już nieco lepiej. Chłopaki pokazali wolę walki, ale nadal musimy popracować nad skutecznością. Niestety brakuje nam typowego napastnika, przez co zmuszeni jesteśmy do stosowania różnych alternatywnych rozwiązań na murawie. Dzisiejszy wynik cieszy nas szczególnie, gdyż podtrzymaliśmy serię zwycięstw. W następnej kolejce podejmujemy Gwiazdę Bydgoszcz. Jeśli uda nam się wygrać, będziemy zajmować pierwsze miejsce w tabeli – powiedział.

Tarpan Mrocza – Piaski Bydgoszcz 2:0 (0:0)

Bramki: Szymon Becker, Arkadiusz Lemke

Żółte kartki: Jacek Pyszka, Arkadiusz Lemke (obaj Tarpan), Dominik Walczak (Piaski)