Dziś mamy 6 lipca 2022, środa, imieniny obchodzą:

23 maja 2022

Ta przejażdżka mogła skończyć się tragedią. W porę zareagował świadek

fot. poglądowe - policja.gov.pl

fot. poglądowe - policja.gov.pl

Prawie dwa promile alkoholu miał w# organizmie kierowca renault zatrzymany w podnakielskich wsi, dzięki bardzo rozsądnemu zachowaniu przypadkowego świadka. Ten widząc, że 66-latek prowadził auto pijany, zaalarmował mundurowych.

Informację o tym, że jeden z klientów przyjechał do sklepu pijany, mundurowym przekazała osoba, która była świadkiem tej sytuacji. Do zdarzenia doszło w jednej z podnakielskich wsi. Wskazany funkcjonariuszom mężczyzna faktycznie nie wyglądał zbyt trzeźwo, dlatego został sprawdzony alkomatem.

Badanie to nie pozostawiło złudzeń, a urządzenie wykazało w organizmie 66-latka prawie 2 promile alkoholu. Policjanci zweryfikowali też zapis sklepowego monitoringu, który potwierdził, że mężczyzna do sklepu przyjechał autem. Mieszkaniec nakielskiej gminy jeszcze tego samego dnia stracił prawo jazdy, a dzisiaj (23.05.22) usłyszał zarzuty za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Teraz decyzję w sprawie kierowcy podejmie sąd. Z całą pewnością na pochwałę zasługuje postawa osoby która zaalarmowała mundurowych. Być może jej odpowiedzialne zachowanie zapobiegło tragedii.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - oficer prasowy KPP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 27 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Letnie tankowanie. Ile będzie kosztować paliwo w wakacje?

Rekordowe ceny paliw utrzymują się już kolejny miesiąc, choć w ostatnich# dniach obserwujemy chwilowe obniżki! Lato to tradycyjny okres podwyżek cen i wzmożonego ruchu na drogach. Czy tegoroczne wyjazdy na wczasy okażą się również rekordowo drogie? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przeanalizowali perspektywy rozwoju sytuacji na polskim rynku paliwowym w miesiącach wakacyjnych.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Grillowanie - co wolno, a co nie? Przewodnik z przepisami

Amatorów grillowania w naszym kraju nie brakuje#. Z ankiety przeprowadzonej wśród Polaków wynika, że zaledwie 6,7% rodaków wcale nie grilluje. Około 10% uważa, że grillowanie jest zdrowe, niemniej zdaniem 43% należy odpowiednio przygotować jedzenie, by uzyskać zdrowe potrawy. Co ma wpływ na ich prozdrowotne wartości? Przede wszystkim jakość samych użytych produktów, ale także to, na jakim grillu posiłek zostanie przygotowany.

(czytaj więcej)
0

Niejadek na wycieczce? Przepisy na zdrowe przekąski do plecaka

Wymyślenie zdrowej i smacznej przekąski dla niejadka to# nie „bułka z masłem”. Szczególnie latem, kiedy dzieci niechętnie opuszczają place zabaw i podwórka, by doładować swoje niezwykle pojemne akumulatory. Wyzwanie stanowią także rodzinne wycieczki. Jak bowiem zmieścić w plecaku coś pysznego dla każdego? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)