Dziś mamy 16 lipca 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
22 listopada 2017

Szkolenie obronne na przystani. Poruszono kilka zagadnień

fot. Emilia Marach

fot. Emilia Marach

21 listopada w sali konferencyjnej Przystani Powiat Nakielski odbyło się szkolenie #obronne zorganizowane przez Powiat Nakielski. Przeprowadzenie szkolenia było możliwe dzięki dotacji Wojewody Kujawsko – Pomorskiego oraz wynikało z wcześniej ustalonego Planu Szkolenia Obronnego.

W szkoleniu uczestniczyli: Tomasz Miłowski – starosta nakielski, Andrzej Kinderman – wicestarosta nakielski, Artur Michalak – burmistrz Szubina, Leszek Klesiński – burmistrz Miasta i Gminy Mrocza, Jacek Pasieka – komendant Rejonowego Ośrodka Analizy Danych i Alarmowania (ROADA), pracownicy zatrudnieni na stanowiskach związanych z obronnością i zarządzaniem kryzysowym, członkowie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, kierownicy stałych dyżurów w jednostkach oraz przedstawiciele powiatowych służb, inspekcji i straży.

Szkolenie otworzył Tomasz Miłowski – starosta nakielski, a wykład poprowadził specjalista ds. obronnych – ppłk Roman Gibaszek. Na szkoleniu poruszone zostały zagadnienia dotyczące m.in. realizacji zadań obronnych na szczeblu województwa, powiatu oraz gminy na rzecz Sił Zbrojnych RP i wojsk sojuszniczych – organizacji stałych dyżurów, ochrony ludności w czasie klęsk żywiołowych i wojny, organizacji i prowadzenia ewakuacji oraz ochrony zabytków.

Materiał: Emilia Marach

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 14

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)