Dziś mamy 17 grudnia 2017, niedziela, imieniny obchodzą:
22 listopada 2017

Szkolenie obronne na przystani. Poruszono kilka zagadnień

fot. Emilia Marach

fot. Emilia Marach

21 listopada w sali konferencyjnej Przystani Powiat Nakielski odbyło się szkolenie #obronne zorganizowane przez Powiat Nakielski. Przeprowadzenie szkolenia było możliwe dzięki dotacji Wojewody Kujawsko – Pomorskiego oraz wynikało z wcześniej ustalonego Planu Szkolenia Obronnego.

W szkoleniu uczestniczyli: Tomasz Miłowski – starosta nakielski, Andrzej Kinderman – wicestarosta nakielski, Artur Michalak – burmistrz Szubina, Leszek Klesiński – burmistrz Miasta i Gminy Mrocza, Jacek Pasieka – komendant Rejonowego Ośrodka Analizy Danych i Alarmowania (ROADA), pracownicy zatrudnieni na stanowiskach związanych z obronnością i zarządzaniem kryzysowym, członkowie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, kierownicy stałych dyżurów w jednostkach oraz przedstawiciele powiatowych służb, inspekcji i straży.

Szkolenie otworzył Tomasz Miłowski – starosta nakielski, a wykład poprowadził specjalista ds. obronnych – ppłk Roman Gibaszek. Na szkoleniu poruszone zostały zagadnienia dotyczące m.in. realizacji zadań obronnych na szczeblu województwa, powiatu oraz gminy na rzecz Sił Zbrojnych RP i wojsk sojuszniczych – organizacji stałych dyżurów, ochrony ludności w czasie klęsk żywiołowych i wojny, organizacji i prowadzenia ewakuacji oraz ochrony zabytków.

Materiał: Emilia Marach

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 14

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Wydatki w gospodarstwach domowych. Na co wydaliśmy najwięcej pieniędzy?

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zebrał informacje dotyczące wydatków przeciętnych #gospodarstw domowych w województwie kujawsko-pomorskim w 2016 roku. Jak dane te różnią się od tych w roku wcześniejszym?

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)