Dziś mamy 20 października 2018, sobota, imieniny obchodzą:
22 listopada 2017

Szkolenie obronne na przystani. Poruszono kilka zagadnień

fot. Emilia Marach

fot. Emilia Marach

21 listopada w sali konferencyjnej Przystani Powiat Nakielski odbyło się szkolenie #obronne zorganizowane przez Powiat Nakielski. Przeprowadzenie szkolenia było możliwe dzięki dotacji Wojewody Kujawsko – Pomorskiego oraz wynikało z wcześniej ustalonego Planu Szkolenia Obronnego.

W szkoleniu uczestniczyli: Tomasz Miłowski – starosta nakielski, Andrzej Kinderman – wicestarosta nakielski, Artur Michalak – burmistrz Szubina, Leszek Klesiński – burmistrz Miasta i Gminy Mrocza, Jacek Pasieka – komendant Rejonowego Ośrodka Analizy Danych i Alarmowania (ROADA), pracownicy zatrudnieni na stanowiskach związanych z obronnością i zarządzaniem kryzysowym, członkowie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, kierownicy stałych dyżurów w jednostkach oraz przedstawiciele powiatowych służb, inspekcji i straży.

Szkolenie otworzył Tomasz Miłowski – starosta nakielski, a wykład poprowadził specjalista ds. obronnych – ppłk Roman Gibaszek. Na szkoleniu poruszone zostały zagadnienia dotyczące m.in. realizacji zadań obronnych na szczeblu województwa, powiatu oraz gminy na rzecz Sił Zbrojnych RP i wojsk sojuszniczych – organizacji stałych dyżurów, ochrony ludności w czasie klęsk żywiołowych i wojny, organizacji i prowadzenia ewakuacji oraz ochrony zabytków.

Materiał: Emilia Marach

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 14

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)